UWAGA!

Święto szkolnej demokracji w SP nr 14

 
Elbląg, Święto szkolnej demokracji w SP nr 14
fot. nadesłana

We wtorek, 30 września w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu, podobnie jak w blisko 900 polskich szkołach zostały przeprowadzone demokratyczne (powszechne, równe, bezpośrednie, tajne, większościowe) wybory do władz Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia.

Odbyły się one w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Samorządy mają głos", której celem jest promocja samorządności w szkołach. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem, frekwencja wyniosła 90,6 proc. Przewodniczącym SU znaczną większością głosów został wybrany uczeń kl. V c Kacper Gembal, a Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Andrzej Rusznicki.
       Organizacja wyborów rozpoczęła się już 10 września. Wtedy to powołano szkolną komisję wyborczą i jej przewodniczącego, wyznaczono i uzgodniono z dyrekcją godziny oraz miejsce wyborów, określono termin zgłaszania kandydatów i warunki, jakie muszą oni spełnić, ustalono czas trwania i zasady prowadzenia kampanii wyborczej, zapoznano uczniów z zasadami demokratycznych wyborów oraz sposobem ich organizacji. Przygotowano listy wyborców, karty do głosowania, lokal wyborczy, urny oraz kabiny do głosowania (gwarancja tajności). Była to żywa lekcja demokracji dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
      
Marzena Oganowska i Beata Mazurowska - organizatorki wyborów w SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama