UWAGA!

Teraz ja - Święto w I LO

Elbląg, Święto w I LO

Dowiedz się, jak uczniowie i goście bawili się podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Elblągu. Zobacz więcej zdjęć .

W piątek 25 kwietnia o godzinie 9 otwarto drzwi dla przyszłych gimnazjalistów i licealistów. Liceum Ogólnokształcące nr 1 zaprezentowało swoją ofertę, przygotowując spotkanie podzielone na dwie części.
     Uroczystość rozpoczęła pierwsza część, zorganizowana w szkolnej auli. Uczniowie wraz z nauczycielami i personelem szkoły przygotowali: powitanie gości przez Panią Dyrektor, mowę jednego z uczniów, dotyczącą jego odczuć związanych ze szkołą i część artystyczną.
     Gimnazjaliści przygotowali scenkę, która ukazała lekcje z wielkim przymrużeniem oka.
     Po krótkim przedstawianiu przyszedł czas na wysłuchanie gry na gitarze. Następnie zobaczyliśmy układ taneczny, który przygotowała i zaprezentowała jedna z uczennic. Pokaz artystyczny zakończyła gimnazjalistka, która pokazała nam swoje umiejętności wokalne.
     Drugą częścią dzisiejszego spotkania było zwiedzanie budynku szkoły. Kilkanaście kilkuosobowych grupek otrzymało plan krótkiej wycieczki. Nawet uczniowie I LO mogli dzisiaj wejść do miejsc, które zazwyczaj są dla nich niedostępne!
     Szkoła była przygotowana do dzisiejszego dnia. Nauczyciele odpowiadali ciekawym na pytania, a niektóre gabinety były otwarte, by można było zobaczyć m.in. wyposażenie sal i prace uczniów.
     Można powiedzieć, że I LO dobrze wykorzystało swoją szansę na przyjęcie nowych osób do grona uczniów. Organizacja i zaangażowanie wszystkich osób - dyrekcji, pracowników szkoły i uczniów - były na wysokim poziomie. Ten dobrze zaplanowany i zorganizowany dzień świadczy o tym, że warto wiązać przyszłość z tą szkołą - dobrą szkołą!
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
  0 15

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • przeeeKIEPSKI fotograf jakiś :)
 • podobno dobrze bylo. .. co do ILO to proponuje wybor I-go lub II=go
 • Ten juliusz adam mackiewicz tez jakis niewyrazny
 • raczej przydymiony:) juliusz słowacki
 • pf. ja nie wiem co w tej szkole jest takiego, że się nią wszyscy zachwycają. .szkoła jak szkoła. chodzę tam i jakoś nie uważam żeby była taka świetna och i ach w porównaniu z innymi; ] zdjęcia do niczego. i mało.
 • myślę, że ilo jest dobre. .bo. .. ma dobrą kadrę, jest w dobrym miejscu, i mają dobre wyniki w nauce
 • Sprawdzcie koniecznie jacy nauczyciele beda was uczyc. Kadra nie jest dawno juz tak wysmienita. .Polowa grona pedagogicznego to znajomi obecnej pani dyrektor, byli nauczyciele 4 gimnazjum. .. Choc jezeli na profilu spoleczno prawnym zajecia z historii bedzie prowadzic mgr Bozek lub mgr Zmijewska to macie zagwarantowana swietlana przyszlosc. Jezeli kto inny to przykro mi bardzo:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anestezjolog Znieczulicy(2008-04-26)
 • Zgadzam się z przedmówcą, historia z Panią Żmijewską to było coś, także zajęcia z Panem Bożkiem są prawdziwymi lekcjami prowadzonymi z pasją. Co do trzeciej osoby zajmującej się historią i wosem - lepiej pozostawię to bez komentarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z I LO(2008-04-26)
 • I LO było i jest nadal dobre a świadczy o tym ilość osób dostających się na wymarzone studia. Nigdy nie było tak aby coś wszystkim odpowiadało. Myślę że uczniowie powinni zacząć też troszkę więcej wymagać od siebie. Za moich czasów nie myślało się tak krytycznie o nauczycielach a też byli różni. Człowiek wiedział czego chce uczył się i koniec nie użalał się nad sobą i jakoś np 99% mojej byłej klasy to ludzie po studiach obecnie na bardzo wysokich stanowiskach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka(2008-04-27)
 • Pan Bożek był do piątku moim wychowawcą i wiele mu zawdzięczam. Jest świetnym pedagogiem i stara się o dobre kontakty z uczniami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł Łobanowski(2008-04-28)
 • A zdjęcia są straszne. Ty je wycinałeś z gazety? Nie zauważyłeś, że masz zaparowany obiektyw? Żenada. .. wybacz. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł Łobanowski(2008-04-28)
 • Liceum, to były czasy:) Naprawdę spędziłam tam wspaniałe 4 lata mojego życia. Pamiętam klimat tej szkoły (kto chodził, ten wie o czym piszę), ludzi i przyjaciół, których tam poznałam, no i oczywiście nauczycieli. Jest co wspominać. Byłam na "biol-chemie". Niestety nauczyciele, którzy uczyli mnie biologii, chemii i fizyki, już nie pracują w tej szkole. Skończyłam to liceum kilka lat temu, a kadra zmieniła się nie do poznania. Co jest tego powodem? Nie wiem, ale wydaję mi się, że te zmiany nie wpłyną na korzyść I LO. Być może to już inna szkoła. .. Chciałabym jednak przypomnieć, że uczniowe w dużej mierze tworzą klimat szkoły. Jeżeli będziecie dumni, że do niej chodzicie oraz świadomi, ile dobrego Wam daje, będziecie czerpać radość z każdej chwili spędzonej z przyjaciółmi i tworzyć jej pozytywny wizerunek, na pewno kiedyś wspomnicie ją z sentymentem jak większość ludzi z mojego rocznika. Choć nie powiem, żeby nie dała nam czasem w kość. .. to tak dla równowagi:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka(2008-04-28)
Reklama