UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto Wody

Elbląg, Święto Wody
(fot. nadesłane)

Święto Wody w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu to wydarzenie, które na stałe wpisało się kalendarz działań ekologicznych placówki.

We wtorek 22 marca został podsumowany miejski konkurs plastyczny „Woda za kartkę” przeprowadzony w ramach projektu „W Pomezanii i Pogezanii, czyli historia szumem wody opowiedziana”– laureata ogólnopolskiego konkursu grantowego Henkel – Zielone Granty 2010/11.
       Wpłynęło aż 259 prac. Konkurs miał na celu między innymi: budzenie i kształtowanie wśród dzieci świadomości proekologicznej i humanitarnej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji wielkanocnych, pobudzenie wyobraźni i przyczynienie się do rozwoju artystycznych uzdolnień.
       W konkursie wzięło udział 17 placówek: Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1, Zespół Szkół nr 2, świetlica dziecięca przy SP 4, świetlica dziecięca przy SP19, szkoły podstawowe nr: 4, 6, 9, 11, 12, 16, 18, 19, 21, 23, szkoła podstawowa im. M. Kopernika w Tolkmicku, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2
      
       Jury postanowiło nagrodzić:
       I miejsce - Aniela Zagaja kl. II, SP z Tolkmicka, Dawid Małecki kl. II a, SP nr 23 w Elblągu,
       II miejsce - Paulina Sarapuk kl. IV, SP nr 11 w Elblągu,
       III miejsce - Aleksandra Gołąb kl. II, SP nr 9 w Elblągu
      
       Wyróżnienia indywidualne - Jakub Zaliński kl. Vc, SP nr 21 w Elblągu, Nikodem Jankowski kl. I, SP nr 19 w Elblągu, Agata Anielska kl. III b, SP nr 19 w Elblągu, Kinga Korzeb kl. I, SP nr 9 w Elblągu, Patrycja Landowska kl. V d, SP nr 12 w Elblągu
      
       Wyróżnienia dla zespołów - Grupa wychowawcza z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Elblągu, Klasa II c ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, Grupa plastyczna z CSE „Światowid” w Elblągu.
      

 


       Kolejnym ważnym wydarzeniem był organizowany od trzech lat Kiermasz Wielkanocny, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego. Kiermasz to jedyna okazja do nabycia niepowtarzalnych kartek – małych dzieł sztuki laureatów konkursu „Woda za kartkę”.
       Wiele kartek świątecznych to dzieło rąk wychowanków Ośrodka, którzy między innymi w ten sposób starają się uczestniczyć w akcjach ekologicznych. A rodzice, pracownicy Ośrodka, zaproszeni goście oraz osoby zaprzyjaźnione z placówką chętnie doceniają ich pracę i… kupują.
       Fundusze uzyskane ze sprzedaży kartek przekazane zostają na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym roku rozprowadzane w Ośrodku zostały również opaski wodne PAH.
       Święto Wody w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu to nie tylko szereg praktycznych działań, które angażują wszystkich wychowanków, rodziców, pracowników placówki oraz społeczność lokalną, to przede wszystkim liczne zajęcia edukacyjno – wychowawcze uświadamiające dzieciom znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Codziennie pamiętamy o racjonalnym korzystaniu z wody i zachęcamy innych:
       1. Przed myciem naczyń usuwaj resztki jedzenia z talerzy.
       2. Nie korzystaj z bieżącej wody do namoczenia talerzy – zatykając zlew, oszczędzisz połowę niezbędnej do tej czynności wody.
       3. Nie wykorzystuj wody pitnej do schładzania czegoś.
       4. Włączaj pralkę tylko wtedy, gdy jest pełna.
       5. Bardzo zabrudzone rzeczy namocz przed praniem w wodzie z proszkiem.
       6. Do mycia samochodu używaj wiadra, szczotki i mydła; skorzystaj z bieżącej wody tylko na końcu, jeśli to potrzebne.
       7. Myj balkon w czasie deszczu.
       8. Aby usunąć liście z tarasu, chodnika używaj miotły i grabi, a nie wody z węża ogrodowego.
       9. Unikaj podlewania ogrodu w czasie wiatru i upału – woda paruje wtedy znacznie szybciej.
       10. Nawadnianie kropelkowe jest efektywniejsze i pozwala zaoszczędzić wodę.
      

Marzena Żachowska, OSW Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama