UWAGA!

Świętuj z 9. brygadą!

Elbląg, Świętuj z 9. brygadą!

To będzie wyjątkowe świętowanie, bo ćwierć wieku ma się tylko raz. 9. Brygada Kawalerii Pancernej obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Główne uroczystości odbędą się 27 września (piątek) na terenie jednostki przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Koszar w godz. 9 – 14. Świętowanie będzie wyjątkowe, bo brygada zaprezentuje gościom swoje współczesne oblicze na tle kawaleryjskich tradycji. Wśród przygotowanych atrakcji oprócz m.in. uroczystego apelu, defilady, pokazów sprzętu, uzbrojenia i wyszkolenia żołnierzy oraz pikniku militarnego, po raz pierwszy zaprezentowane zostanie widowisko historyczne pt. „Od śladów podków po ślady gąsienic”. W programie zaplanowano m.in. dynamiczne pokazy Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego oraz batalionu zmechanizowanego i batalionu czołgów z 9. brygady. Będą też prezentacje przygotowane przez współpracujące z żołnierzami z Braniewa: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła” z Kielc, Stowarzyszenie im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Stowarzyszenie 27. Pułku Ułanów i Stowarzyszenie KS „Gward” z Kwidzyna.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie ma czego świętować. Sprzęt nadaje się do muzeum a nie na wspolczesne pole walki. Ż szumnych zapowiedzi PiS na temat modernizacji armii wyszła kiszka. Współczuję pancerniakom.
 • Mateuszek Kłamczuszek za dwa miliardy kazał pomalować ich stare ruskie czołgi farbą przeciwpancerną i pokropić święconą wodą. Teraz będą niezniszczalne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  KatNaIdiotów(2019-09-24)
 • @Gustlik - 4.10.2013 wiceminister obrony narodowej z ramienia PO Waldemar Skrzypczak obiecał w ciągu 4-5 lat nowy polski czołg. Obiecał go braniewskiej jednostce podczas pobytu w niej. Mamił, że prace nad nim są na ukończeniu. .. Co z tych obiecanek-cacanek wyszło wszyscy wiemy :( Tak więc rządy z każdej strony są winne.
 • Aj apele smoleńskie będą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  apelfan(2019-09-25)
 • @paraszut - To fejkowa informacja. Skrzypczak niczego takiego nie obiecywał, nie jest idiotą. Poszukaj lepiej tych helikopterów, które dzięki pomysłowi Maciarenki mieliśmy robić z Ukraińcami.
Reklama