UWAGA!

Szkolą, doskonalą, doradzają... I tak od 25 lat

 Elbląg, Dyrektor W-M ODN Beata Pabian przyjmowała podziękowania i gratulacje oraz je wręczała, tym którzy z Ośrodkiem pracują na co dzień
Dyrektor W-M ODN Beata Pabian przyjmowała podziękowania i gratulacje oraz je wręczała, tym którzy z Ośrodkiem pracują na co dzień (fot. WS)

Były kwiaty, niekończące się podziękowania i prezentacja tego, czym się zajmują. Bo Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, a w człowieku widzą niezmierzony potencjał, potrafią go wydobyć i pozytywnie nastroić.

Nauczyciel to ktoś, kto musi całe życie się uczyć po to, żeby nadążyć za światem i za wychowankami. Musi zatem mieć kogoś, kto również go nauczy czegoś nowego, pokaże nowe narzędzia do pracy z dziećmi, pokaże, że na świat można spojrzeć inaczej.
       I właśnie po to wymyślono Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, za czasów województwa elbląskiego nazywany Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym, który powstał w 1989 r. Pięć lat później powstało Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
       Ci, którzy tam pracują nie tylko znają prawo oświatowe i wypełniają to, co narzuca im odgórnie system, ale przede wszystkim starają się uczyć innych, zainteresować nowatorskim spojrzeniem. Organizują więc konkursy krasomówcze, warsztaty o terapeutycznej mocy książki, konkursy dendrologiczne, naukę w terenie, jak na przykład „Lato zielonych lasów”, uczą jak programować za pomocą klocków, organizują konferencje, które wskazują jak rozwiązywać konflikty, współpracują z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, działają w obszarze funduszy i programów unijnych...Po prostu szukają niebanalnych rozwiązań. I tak od 25 lat. Dziś (11 września) z tej okazji odbyła się uroczysta gala, byli przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, radni, przedstawiciele instytucji, z którymi W-MODN pracuje na co dzień.
       - Nasza instytucja charakteryzuje się przede wszystkim kreatywnością, inspiracje czerpiemy z rzeczywistości, ale i z prawa oświatowego, realizujemy również nasze zadania statutowe. Łączymy prawo i nasze obowiązki z tym, co chcielibyśmy wprowadzić, z czym chcielibyśmy zapoznać dyrektorów i nauczycieli. Współpracujemy z Anglią, Francją i z Kaliningradem, czerpiemy dobre wzorce, wiążemy również nasze pomysły z tymi, które mają już szkoły – mówiła Beata Pabian, dyrektor W-MODN w Elblągu. – Nasz sukces to fakt, że nauczyciele chętnie przychodzą na kursy i chcą się doskonalić. Oczywiście, jeśli wprowadzana jest jakaś zmiana w prawie oświatowym to wtedy jako pierwsi wprowadzamy ją my.
       Ośrodek działa nie tylko na terenie Elbląga. Niektóre zadania realizuje na terenie całego województwa, inne na terenie powiatu bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego i ostródzkiego. Jest jednostką, która podlega władzom wojewódzkim.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oj ciekawski mocno byś się zdziwił gdybyś zadał sobie trud i zapoznał się z dorobkiem niektórych pracowników ODN. Sprawia Ci przyjemność obrażanie ludzi?
 • Jestem nauczycielką. Współpracowałam z konsultantami z ODN-u. Dostałam mnóstwo porad, fachowej pomocy, ciepła i fajnych pomysłów, które teraz wykorzystuję na lekcjach. Gratuluję 25 lat i życzę co najmniej 25 następnych!
 • Ogromne gratulacje wszystkim pracownikom ODN-u z okazji jubileuszu. Sukcesów macie co nie miara i trzymajcie nadal taki fason. Merytorycznie zawsze mam od Was wsparcie i uważam, że taka placówka w " świecie oświatowym" jest potrzebna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  nauczycieleg(2014-09-12)
 • Lubimy Was. Gratulacje.
 • Instytucja województwa warmińsko-mazurskiego jaką ma mieć nazwę?! Ktoś tu się ewidentnie czepia i jeszcze nie rozumie, że to nie nauczyciele ustalają nazwy instytucji. Poza tym zasięg działania to nie tylko Elbląg, ale i osiem innych powiatów.
 • jakich pracowników- przecież na scenie nie było pracowników, podziękowania były wręczane władzom. Szczerze mówiąc dziwią mnie te podziękowania. to urząd marszałkowski, czy wojewoda powinni dziękować instytucji jako zwierzchnie organy, ODN powinien dziękować pracownikom-tych w ogóle nie wymieniono. Jakieś wywrócenie proporcji. Chyba, że pani P. odchodzi do ministerstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  nowamoda(2014-09-12)
 • cenzura działa na portelu, nie obrażam ludzi tylko ich obiektywnie oceniam, a że się to komuś nie podoba, to jego sprawa. Praca ODN nikomu nie jest potrzebna, poza nimi samymi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  9
  ciekawski(2014-09-12)
 • Tu muszę zaprotestować. Mnie jest potrzebna. Właśnie zapisałam się na szkolenie, ale na listę rezerwową, bo tylu jest chętnych. Uzyskałam zapewnienie, że będzie dodatkowy termin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  nieuprzedzona(2014-09-12)
 • Jest to bardzo dobra instytucja i dobra pani dyrektor jeśli wyszkoliła tylu wspaniałych ludzi, -wystarczy zobaczyć zdjęcia na info elbląg. Nie wiedziałam, że tyle ważnych osób ma związek z tą instytucją' .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  podwrażeniem(2014-09-13)
Reklama