UWAGA!

Szkoła Rodziców Wcześniaka zaprasza

 Elbląg, Szkoła Rodziców Wcześniaka zaprasza
fot. nadesłana

Przedwczesne urodzenie dziecka wcale nie musi oznaczać problemów. Wymaga jednak od rodziców, szczególnie w pierwszym okresie życia dziecka zdecydowanie więcej czujności i …wiedzy. I taką właśnie - fachową wiedzę zdobyć będzie można w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu na kolejnym spotkaniu z cyklu „Szkoła Rodziców Wcześniaka”.

Spotkania w „Szkole Rodziców Wcześniaka” to ogólnopolska inicjatywa, z którą wyszło Polskie Towarzystwo Neonatologiczne. Spotkania z rodzicami dzieci urodzonych przed terminem odbywają się w wielu polskich szpitalach specjalistycznych. Rodzice uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z dziedziny neonatologii poznają specyficzne potrzeby swoich dzieci, uczą się, jak je pielęgnować, karmić czy rehabilitować. Ważna jest też możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, mającymi podobne problemy.
       Spotkanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, zaplanowane na poniedziałek 29 września, będzie drugim z kolei, jakie odbędzie się w naszej placówce. Poprowadzi je lek. Barbara Chomik, specjalista neonatologii, ordynator Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Wśród poruszanych tematów będą m.in.: postępowanie rodzica w stanach zagrożenia życia dziecka oraz karmienie wcześniaka piersią.
       Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej szpitala. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Wcześniej prosimy jednak o zgłoszenie akcesu obecności pod nr. tel. 55/239-57-71 w godz. 8.30-12.00.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama