UWAGA!

Szkolenie dla wolontariuszy

Elbląg, wolontariat, to często jedyna szansa na normalne życie osób niepełnosprawnych.
wolontariat, to często jedyna szansa na normalne życie osób niepełnosprawnych.

W sobotę 12 kwietnia o godz. 13.30 w Światowidzie na Scenie na Piętrze odbędzie się pierwsze szkolenie w ramach projektu pn. „Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej". Jest ono skierowane do młodzieży, która ma już doświadczenie w pracy wolontariackiej.

Podczas sobotniego szkolenia, które poprowadzi Anna Garbarska – Werner, uczestnicy poznają ideę wolontariatu oraz jego uwarunkowania prawne.
     Ponadto prowadząca przybliży im organizacje i instytucji działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami w środowisku lokalnym.
     - Projekt „Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej” będzie realizowany do końca bieżącego roku, a w jego ramach odbędą się szkolenia i warsztaty dla młodzieży oraz pracowników instytucji oraz organizacji współpracujących z wolontariuszami – zapowiada Monika Stando z centrum kultury Światowid. - Ponadto wolontariusze odbywać będą praktyki w placówkach, które świadczą usługi na rzecz osób niepełnosprawnych.
     Podczas kolejnych szkoleń wolontariusze wezmą udział w warsztatach praktycznych umiejętności, które mają na celu motywację do uczestnictwa w projekcie.
     Wolontariusze zapoznają się także z podstawowymi pojęciami niepełnosprawności oraz poznają specyfikę poszczególnych rodzajów niepełnosprawności.
     Program szkoleń obejmuje także zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jaka jest specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzący spróbują wspólnie z uczestnikami szkolenia zastanowić się nad tym, w jaki sposób pojawienie się dziecka niepełnosprawnego wpływa na funkcjonowanie rodziny.
     Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
     Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     Więcej informacji można uzyskać u Teresy Miłoszewskiej, pod nr tel.055 611-20-65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama