[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital wojewódzki: Z radością i wdzięcznością gramy z WOŚP

 
Elbląg, Szpital wojewódzki: Z radością i wdzięcznością gramy z WOŚP
fot. nadesłana

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż Wojewódzki Szpital Zespolony. Działa tu jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tu na ten wyjątkowy oddział trafiło gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.

- Bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy nieprzerwanie od 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie kilku tysięcy noworodków i wcześniaków – podkreśla ordynator OITN lek. Barbara Chomik.
       Podarowany szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu sprzęt to m.in. karetka noworodkowa i inkubatory do transportu noworodków. To ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł. Dlatego z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, szpital wojewódzki gra z orkiestrą nieprzerwanie od ponad 20 lat.
       - W tym roku w działania zaangażowało się prawie 30 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękujemy!
       W tym roku będziemy grać z WOŚP przez dwa kolejne dni.
       W sobotę, 13 stycznia, zapraszamy do Centrum Handlowego „Ogrody”, gdzie, obok udziału w loterii na rzecz WOŚP, będzie można m.in. zobaczyć nową karetkę noworodkową, ofiarowaną szpitalowi przez fundację Jurka Owsiak jesienią 2018 roku oraz sprawdzić, jak działa inkubator dla noworodków. Zapraszamy także na pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez naszą pielęgniarkę Iwonę Anuszek ( godz. 15.40).
       W niedzielę, 14 stycznia nasi wolontariusze kwestować będą na terenie szpitala. Zaś wieczorem na elbląskiej Starówce, jak co roku, szpital przekaże wolontariuszom WOŚP ogromny tort!
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Osoba, która popiera istnienie państwowej służby zdrowia, a następnie szczyci się tym, że pomaga będąc donatorem WOŚP, jest jak strażak, który dumnie gasi ogień. .. który parę chwil wcześniej sam podłożył. Takie akcje miały już miejsce za PRL. Miały nawet wspólne hasło: Socjalizm - TAK, Wypaczenia - NIE! Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  WSzerszymKontekście(2019-01-11)
 • do Przedmówcy : troszkę źle interpretujesz sytuację. Może ta osoba jest jak ten strażak, któremu dopiero w połowie akcji ktoś podał wąż z wodą ? Ma z tej okazji nie skorzystać unosząc się honorem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Machupichcę(2019-01-11)
 • @Machupichcę - tragizm sytuacji wynika z faktu podłożenia ognia (gdyby się nie paliło, nie trzeba by gasić)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2019-01-11)
 • Zgadza się, ale pali się od jakiś 30 lat i mimo, że powiewają przeróżne sztandary, nikt nie poradził sobie z biedą w służbie zdrowia. Ani czerwoni, ani czarni, zieloni, różowi, bordowi itp. Państwo powinno być na tyle wydolne, że ogólnonarodowe ściepy nie powinny być jednym z głównych źródeł zaopatrzenia ZOZ-ów. Nie jest tak jednak, więc darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Machupichcę(2019-01-11)
 • @Machupichcę - 1) odnoszę wrażenie, że lekką ręką przechodzisz do porządku dziennego nad podkładaniem ognia (może akurat uznajesz, że nie pali się Twój dom), ale milionom ludzi wyrządza się materialną szkodę lub fizycznie cierpią - wg mnie to niemoralne; 2) skoro przyznajesz, że obecny stan jest nienaprawialny, to może problem nie wynika z faktu, że służba zdrowia źle działa, tylko z faktu, że po prostu istnieje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2019-01-12)
Reklama