UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szykują rowery na 500 kilometrów

Elbląg, Szykują rowery na 500 kilometrów

Najważniejsza sprawa to kask i rękawiczki, oczywiście karimata, śpiwór, a przede wszystkim różaniec i uśmiech na twarzy – mówi ks. Krzysztof Sękuła, organizator VII Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę.

Marta Kowalczyk: Ile osób w ubiegłym roku wyruszyło z Elbląga na Jasną Górę?
       Ks. Krzysztof Sękuła: W ubiegłym roku liczba uczestników wynosiła 134 osoby.
      
       - Czy w tym roku spodziewa się Ksiądz takiej samej liczby pasjonatów pielgrzymowania na rowerze?
       - Spodziewam się, że pielgrzymka pomimo trudności informacyjnych w tym roku również wyruszy, a ile będzie osób tego niestety nie potrafię określić. Zawsze mówię tak: ile ma być tyle będzie.
      
       - Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Do przejechania jest ok 500 kilometrów. Do kiedy i gdzie można się zgłaszać?
       - Zgłoszenia można przesyłać do chwili rozpoczęcia pielgrzymki oczywiście im szybciej tym lepiej Na stronie internetowej są umieszczone wszystkie info oraz karta zgłoszenia do pobrania, wypełnienia, a potem przesłania drogą elektroniczną w pliku jpg lub pdf do mnie na pocztę: krzysztofsek@tlen.pl
      
       - Jaki jest koszt takiej wyprawy i co trzeba ze sobą zabrać?
       - Tegoroczny kosz pielgrzymki wynosi 140 zł i zawiera wyżywienie, zakwaterowanie, transport bagaży i wszelkie sprawy organizacyjne oraz transport powrotny rowerów. Natomiast, jeśli uczestnik chciałby wrócić zorganizowanym autokarem to wówczas koszt + 60 zł.
      
       - Co było największym problemem pielgrzymów na rowerach w ubiegłych latach?
       - Najważniejsza sprawa to kask i rękawiczki, oczywiście karimata, śpiwór, a przede wszystkim różaniec i uśmiech na twarzy, i radość z możliwości pielgrzymowania, o resztę nie trzeba się martwić.
      
       - Ile kilometrów dziennie przejeżdżacie w drodze do Częstochowy?
       - Dzienny średni dystans wynosi 73 km, natomiast rozpiętość kilometrowa wynosi 56-86 km.
      
       - Do pokonywania dużych odległości na rowerze trzeba mieć kondycję. Czy Ksiądz przygotowuje się do wyprawy w jakiś szczególny sposób?
       - Najważniejsze, aby przed pielgrzymką trochę pojeździć tak ze 3 dni, by się wpasować na rower, a potem nie ma problemu.
      
       - Czego się życzy pielgrzymom na rowerach?
       - Najważniejsza modlitwa pielgrzyma rowerowego to „Wieczny odpoczynek”… Wbrew pozorom ta modlitwa za zmarłych jest ogromnie skuteczna dla żyjących. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Niech oblicze twe przenika duszę mą”. Trzeba mieć nadzieję, że się spełni.
       - Życzę więc dobrej drogi i szczęśliwego powrotu do domu.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama