UWAGA!

Ta jazda wyszła im na zdrowie

 Elbląg, Uśmiechnięte dzieciaki, zadowoleni rodzice - tak wyglądało podsumowanie akcji Rowerowy Maj w Elblągu
Uśmiechnięte dzieciaki, zadowoleni rodzice - tak wyglądało podsumowanie akcji Rowerowy Maj w Elblągu (fot. Anna Dembińska)

Na rowerach, hulajnogach, na rolkach czy na deskorolkach – tak dojeżdżali na zajęcia przez cały maj. Najmłodsi elblążanie, a także pracownicy szkół oraz przedszkola, wzięli udział w akcji Rowerowy Maj. To ogólnopolska kampania, która poprzez zabawę z elementami rywalizacji zachęca do ruchu i wyrabiania dobrych nawyków. Zobacz więcej zdjęć z zakończenia akcji. 

Zasady były dość proste: każdy przedszkolak, uczeń lub nauczyciel, który w maju docierał do swojej placówki na rowerze, na hulajnodze, na rolkach czy deskorolce otrzymywał naklejki do specjalnego dzienniczka i na plakat klasowy. Im ich więcej, tym lepszy wynik klasy i szkoły.
       Jedną z takich osób była Nadia ze Szkoły Podstawowej nr 18. Jak jeździła do szkoły?
       - Na hulajnodze – mówiła z uśmiechem. 
       Ona, podobnie jak jej koleżanki oraz koledzy, wzięła udział w podsumowaniu całej akcji, czyli w przejeździe rowerowym przez miasto, który wystartował na placu Jagiellończyka i zakończył się piknikiem w Bażantarni. Towarzyszyli im rodzice, wśród nich był Grzegorz Lewandowski, tata Julii ze Szkoły Podstawowej nr 12.
       - Dojeżdżam do pracy rowerem, mam niedaleko. Jest tak, jak napisaliśmy w haśle na konkurs: "W garażu kółka cztery, a my wszyscy na rowery". Staramy się żyć w zgodzie z naturą oraz aktywnie – mówił.
       Jak zauważył elblążanin taka akcja może "otworzyć oczy włodarzom", żeby coś zrobili dla rowerzystów, na przykład poprawili układ ścieżek rowerowych.
       - Infrastruktura jest dobra, ale można by było jeszcze coś zrobić, aby szło to w dobrym kierunku – dodał.
       Rowerowy Maj to także zdrowa rywalizacja. Która ze szkoły była najbardziej aktywna? Po zsumowaniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 14, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 18 (szczegółowe wyniki będą dostępne na stronie organizatora). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
       - W Elblągu szkoły uczestniczą w Rowerowym Maju od czterech lat, w tym roku jest to najbardziej rozbudowana edycja, ponieważ w akcji wzięło udział ponad 2700 uczestników. Głównie byli to uczniowie, ale i pracownicy, wszyscy zbierali punkty dla swoich placówek. W tym roku było ich 14, w tym 13 szkół podstawowych oraz jedno przedszkole – podsumował Robert Turlej, koordynator akcji Rowerowy Maj w Elblągu. - Ideą kampanii jest to, aby dzieci więcej czasu spędzały na zewnątrz, korzystały z tej mobliności. Żeby jeździły na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy na rolkach nie tylko w wolnej chwili, ale i do szkoły, bo jeżeli dziecko złapie tego bakcyla, to również później będzie jeździło rowerem na co dzień.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama