UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Zawsze mnie dziwi, jak - pokroju chociażby Kolińskiego - krytykuje prawdziwie, ale przede wszystkim domniemane zbrodnie Wyklętych na naszych cywilach, a zamiata pod dywan zbrodnie na Polakach ze strony bestialskiej Armii Czerwonej - zarówno tych z 1939 -1941 oraz tych z roku 1945 r. Poza tym, jakim trzeba być, żeby porównywać bestialstwo UPA do dzialań Żołnierzy Wyklętych, nawet jesli akurat jakiś Wyklety coś przeskrobał. No, ale nie spodziewajmy się logiki rozumowania po stronie postepowego lewactwa. Protoplaści (i być może przodkowie)takich ludzi byli wlaśnie tymi, ktorzy katowali ostatnich Ak-owców w więzieniach PRL, w imię "sprawiedliwości społecznej"i walki klasowej. Oni tak nienawidzą wrogow klasowych w postaci patriotów, że są w stanie cieszyć się nawet z działań UPA. Nie dajcie się, więc zwieść gadką o pojednaniu, szacunku, pokoju, miłości i tolerancji ze strony lewactwa. Ci ludzie po prostu msuzą posługiwać się falszem, bo inaczej nikt się na ich prawdziwe idiotyzmy nie nabierze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Do_pomorskiego(2021-03-16)
 • RobertKoliński @Do_pomorskiego - Czytaj: Wedle wyliczeń na podstawie danych z IPN prof. Rafał Wnuk podał maksymalną liczbę 25 tys. ukrywających się w lasach "przeklętych", w szczytowym momencie w sumie mogło prowadzić jakiekolwiek działania od 13 do 17 tys. renegatów. Po roku 1953 w lasach ukrywały się już tylko przestępcze jednostki. Po 1945 roku nie było w Polsce również ani żadnego "powstania antykomunistycznego", ani tym bardziej wojny domowej. Po prostu pewne reakcyjne grupy kontynuowały (bezcelową)walkę zbrojną z nową władzą, bo dokonały w okresie II wojny światowej całkowicie złego wyboru polityczno-strategicznego, w większości przypadków również szeregu pospolitych przestępstw. Z tego samego powodu w tym samym czasie walkę na zachodniej Ukrainie prowadzili banderowcy, a w krajach nadbałtyckich dawni esesmani i kolaboranci III Rzeszy. Im więcej czasu mijało od zakończenia wojny, tym więcej partyzantów i konspiratorów decydowało się ujawnić. Bowiem tylko głupiec będzie kontynuował walkę, której nie da się wygrać. I wbrew propagandzie IPN po amnestii wcale nie każdy był represjonowany. Przypomnę choćby, że jeden z twórców przygód Hansa Klossa, Andrzej Konic, w czasie okupacji był żołnierzem NSZ-u. (. .. ) Hashtagi: #historia, #edukacja, #mitologia, #propaganda, #kler
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  RobertKoliński(2021-03-16)
 • @RobertKoliński - Każdy kto walczył z sowieckim oprawcą zasługuje na szacunek prawda? A nie sorry. Zapomniałem z kim my tutaj dyskutujemy. W 1945 r. witałbyś złodziei, brudasów ze wschodu, gwałcicieli kobiet i ogólnie oprawców Polski z kwiatami w rękach. Byle tylko wspomóc urojoną rewolucję Lenina. Co tam jacyś cywile? Ale zaraz. jeszcze przed chwilą zarzucałeś Wyklętym, że. .. terroryzowali polską ludność. Ano tak, zapomniałem. "Nasz terror jest lepszy niż wasz":)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Do_pomorskiego(2021-03-16)
 • @Do_pomorskiego - Mało to oszustów i cwaniaków w Polsce, teraz - czyli obecnie, mamy? Zapomniałeś o nich "patrioto"? Najciekawsze, że nie są z pochodzenia "ze wschodu", tylko właśnie, szczero polscy, tutejsi (a przynajmniej tak o sobie z dumą mówią). Głosowaliśmy wszyscy na nich. Teraz żyją sobie spokojnie ponad stan, a nam dowalają podwyżki cen w sklepach, wzrost kosztów życia i coraz to nowe podatki. No, ale to jest za pewne ok, bo to bogobojni prawdziwi Polacy przecież, i do tego nie ze wschodu.
 • @Do_pomorskiego - "krytykuje prawdziwie, ale przede wszystkim domniemane zbrodnie Wyklętych na naszych cywilach "Na lubelszczyźnie do 1949 roku zginęło więcej ludności z rąk "bohaterów"niż przez całą okupację. GM znała, bo 3 lata temu zmarł, świadka bohaterskich dokonań wyklętych, gdy nie udało im się podpalić pustego posterunku milicji, bo byli pijani a budynki murowane od polania benzyną słabo się zajmują ogniem, to wymordowali rodziny milicjantów. .. żony i dzieci. Świadkowie tych wydarzeń umierają, bo już na nich czas. PARTIA znalazła sobie w wyklętych konia pociągowego dokładnie takiego samego, merytorycznie, jak zamach smoleński i śmiało z niego korzysta. .. W końcu lepiej mieć dziadka bohatera i antykomunistę niż pospolitego mordercę, którego sprawiedliwość dosięgnie, jeśli istnieje sprawiedliwość boska. .. No i jeszcze jedna kwestia, nie mieszajmy zamęczonych przez ubeckich pachołków USSR akowców z wyklętymi, bo to jak plucie na ich groby. .. Zwłaszcza, że znaczna część biednych wyklętych dziwnie chętnie przyznawała się do tryzuba. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  GłębokaMyśl(2021-03-17)
 • @RobertKoliński - Nooo, jeśli Andrzej Konic był w NSZ, a później został scenarzystą "Stawki większej niż życie"to ciekawe, co na temat pana Konica ma IPN. .. ? To nieomal jak tata NAJDROŻSZEGO wodza i sam wódz jako syn byłego akowca robiący karierę jako kradnący księżyc z polecenia, jak to ładnie sam powiedział, napisanego przez wuja na kartce wyrwanej z brulionu. .. Wuj wodza miał moc i nazwisko Świątkowski !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  GłębokaMyśl(2021-03-17)
Reklama