UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To będą na pewno bogate święta

 
Elbląg, To będą na pewno bogate święta
fot. nadesłana
Reklama

Akcja Wielkanoc 2018, czyli paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Polaków na Łotwie zakończyła się sukcesem. W szlachetną akcję włączyły się elbląskie przedszkola i szkoły. Dzięki nim potrzebujący na Łotwie Polacy spędzą święta przy suto zastawionym stole. 

Akcję charytatywną organizował Związek Polaków na Łotwie i Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie we współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze. W Elblągu zbiórkę koordynowało Miejskie Centrum Wolontariatu. W siedzibie biura przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 uruchomiono punkt przyjmowania darów. W ostatni dzień zbiórki, 20 marca musieliśmy przenieść paczki do większego pomieszczenia, ponieważ zebrana ilość przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.
       Przypomnijmy, że zbiórka dotyczyła wszelkiego rodzaju produktów spożywczych z długim terminem przydatności oraz środków czystości (kosmetyki i chemia gospodarcza) dla najbardziej potrzebujących Polaków na Łotwie.
       Większość elbląskich placówek oświaty, z którymi współpracujemy włączyła się do akcji. Szczególnie dziękujemy uczniom, wychowankom, przedszkolakom, ich rodzicom, wolontariuszom oraz koordynatorom Kół Wolontariatu z następujących placówek: Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 18, Przedszkole nr 34, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 19, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoły Podstawowej nr 25, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Gimnazjum nr 6, I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka
       Do akcji przyłączył się również: Bank Żywnośc i iBufet Potrzeb. Cieszymy się z tak wielkiego odzewu na nasz apel.
       Przekazane do Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu dary zostały podzielone na poszczególne asortymenty i popakowane w paczki. Pomagali nam w tym oczywiście niestrudzeni wolontariusze. Każda paczka dodatkowo była oznaczona, wolontariusze oklejali spakowane kartony nazwą placówki/organizacji, z której pochodziły produkty ze zbiórki.
       Żołnierze 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy przybyli dziś (20 marca) odebrać paczki byli pod ogromnym wrażeniem ilości zebranych produktów.
       Dary jeszcze przed Wielkanocą trafią do potrzebujących Rodaków na Łotwie.
      
Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama