UWAGA!

Turystyka budzi się do życia

 Elbląg, Od 15 czerwca Brama Targowa będzie otwarta
Od 15 czerwca Brama Targowa będzie otwarta (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

- Powoli, bo powoli, ale ruch turystyczny w Elblągu się rozkręca. Sytuacja zależy od liberalizacji obostrzeń związanych z koronawirusem – mówi Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK. Od poniedziałku w Ratuszu Staromiejskim będzie ponownie uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej.

Od poniedziałku (8 czerwca) zostanie ponownie uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim. Obowiązywać będą obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

- W pomieszczeniu, oprócz obsługi, będzie mogło przebywać dwóch gości. Obowiązują maseczki, będzie zamontowana pleksa mająca zminimalizować ryzyko przypadkowego zakażenia – informuje Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK, który prowadzi elbląskie Punkty Informacji Turystycznej.

Tydzień później (15 czerwca) zostanie uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej w Bramie Targowej, sama brama również zostanie udostępniana do zwiedzania (oczywiście z obostrzeniami sanitarnymi). Obydwa punkty będą czynne w godzinach 8 – 18, także w weekendy. Wieża katedry pw. św. Mikołaja jest nieczynna do końca czerwca.

- Ruch turystyczny, na razie jest znikomy, dominują turyści indywidualni. Przychodzą też mieszkańcy zainteresowani głównie Bażantarnią. Sytuację poprawiło uruchomienie rejsów Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej. Powoli, bo powoli, ale ruch turystyczny w Elblągu się rozkręca – mówi Leszek Marcinkowski

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że nasze miasto w tym roku odwiedzi mniej osób niż zwykle.

- Odpadły nam grupy szkolne. Bardzo dużo wycieczek, do lipca włącznie zostało odwołanych. Powrót do „normalności” jest utrudniony. Sytuacja zależy od liberalizacji obostrzeń związanych z koronawirusem – kontynuuje prezes elbląskiego oddziału PTTK.

W nadchodzące wakacje będzie kontynuowany cykl „sobotnich wycieczek z przewodnikiem. Zaplanowano 8 spacerów śladem elbląskiej historii. Szczegóły mamy poznać niebawem.

- Mamy jubileusz w tym roku, to już dziesiąta edycja, kiedy charytatywnie przedstawiamy mieszkańcom ciekawostki i historie związane z Elblągiem. Już teraz zapraszamy mieszkańców – mówi Leszek Marcinkowski.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama