UWAGA!

U chirurga najdłużej się czeka przy pierwszej wizycie

 
Elbląg, U chirurga najdłużej się czeka przy pierwszej wizycie
(fot. WS, il. AK)

Na refundowaną wizytę u chirurga ogólnego elblążanie muszą czekać od kilku dni do dwóch miesięcy. W niespełna tydzień do specjalisty dostaną się pacjenci ze skierowaniem. Najdłużej będą musiały czekać osoby, które po raz pierwszy korzystają z pomocy chirurga.

W Elblągu funkcjonują trzy poradnie chirurgii ogólnej, współpracujące z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jedna z nich znajduje się w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Komeńskiego. W tej poradni możemy rejestrować się bez skierowania od lekarza prowadzącego, ale wówczas na wizytę będziemy musieli czekać ponad dwa miesiące.
       - Najdłużej czekałem na pierwsze przyjęcie - mówi około 30-letni mężczyzna, który przyszedł do poradni na zmianę opatrunku. - Na następną wizytę chirurg wydał mi skierowanie, z którym poszedłem do rejestracji i zapisałem się do kontroli tydzień później.
       Około trzech dni będziemy oczekiwali na wizytę w Centrum Chirurgicznym przy ul. Królewieckiej. Na przyjęcie do poradni chirurgicznej w elbląskim Szpitalu Miejskim musimy czekać ponad tydzień. Pamiętajmy jednak, że w obu placówkach niezbędne do rejestracji jest skierowanie od lekarza prowadzącego.
       Do prywatnego gabinetu chirurgicznego możemy się zapisać z dnia na dzień. Koszt konsultacji lub wizyty kwalifikującej do zabiegu waha się między 80 a 150 złotych. W prywatnej poradni znajdziemy również cennik zabiegów chirurgicznych. I tak, nacięcie ropniaka, zdjęcie szwów, usunięcie zastrzału czy kurzajki kosztują od 40 do 160 złotych. Bardziej skomplikowane zabiegi to już wydatek rzędu kilkuset złotych. Część zabiegów chirurgicznych jest refundowana z NFZ, o czym wcześniej powinien poinformować lekarz.
      
       Od ponad tygodnia publikujemy cykl na temat kolejek do elbląskich lekarzy specjalistów. Jakie są Wasze opinie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.
      
      
AS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama