UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczą się języka

Około stu bezrobotnych zgłosiło się na kurs języka angielskiego, zorganizowany w elbląskim Centrum Pracy i Pomocy.

- Zainteresowanie, jak widać, jest duże – powiedział Krzysztof Sierżantowicz, organizator kursu. - Planowaliśmy kurs dla sześćdziesięciu osób, a na spotkanie przyszło około stu chętnych. Musimy sprostać temu zapotrzebowaniu. Zajęcia planowane początkowo na dwa dni w tygodniu będą się odbywały przez cały tydzień tj. od poniedziałku do piątku. Centrum Pracy i Pomocy obiecało nam również komputery i dostęp do Internetu. Bezrobotni będą mogli szukać ofert pracy i zamieszczać własne zgłoszenia.
     Ostatecznie powstały 4 grupy dla początkujących i jedna dla zaawansowanych. Każda grupa będzie się spotykać dwa razy w tygodniu na półtoragodzinnych zajęciach.
     - Jest duże zainteresowanie i chcemy poważnie potraktować tych ludzi. Nauka języka wymaga pracy i samodyscypliny. Spotkania raz w tygodniu, jak sugerowała część zapisujących się, chyba by się nie sprawdziły – powiedział Dominik Oczkowski z Ruchu Społecznego Niezależna Inicjatywa “Nie”. - Żeby znaleźć jakąkolwiek pracę za granicą trzeba znać przynajmniej minimum języka. Niewielu bezrobotnych stać na drogie kursy, nasza oferta jest przystępna. W cenie kursu są materiały dla uczących się, które będziemy kserować w Centrum Pracy i Pomocy.
     Grzegorz Tomaszewski ma średnie wykształcenie techniczne, jest bezrobotny od 2 miesięcy:
     - Już kiedyś chodziłem na kurs dla początkujących i chciałbym odświeżyć wiadomości – twierdzi. - Myślę, że będę mógł się dogadać chociaż: Kali móc, Kali mieć. Cena jest atrakcyjna szczególnie w porównaniu z innymi kursami. W znalezieniu pracy w kraju, taka znajomość języka nie będzie oczywiście pomocna, ale może być zachętą do dalszej nauki. Kurs daje możliwość sprawdzenia się.
     - Ja bym chciał „załapać” trochę akcentu – mówi niepełnosprawny poszukujący pracy Tomasz Szewczyk. - Wcześniej uczyłem się z kaset i książek. Niedługo rozpocznę naukę w Studium Bibliotekarskim w Gdańsku, a tam przewidziano tylko po 15 godzin lektoratu angielskiego na semestr. Dlatego muszę się uczyć na własną rękę.
     Mam wykształcenie średnie ekonomiczne, ale w szkole uczyłam się niemieckiego – powiedziała Grażyna Nicgorska.. - Dlatego zgłosiłam się na angielski dla początkujących; spodziewam się, że nauczę się podstaw. Wszędzie teraz szukają pracowników ze znajomością języków. Mam siedmioletni staż pracy w bankowości, od pięciu lat nie pracuję. Najpierw nie mogłam znaleźć pracy, a później wychowywałam dziecko. Teraz chciałabym znaleźć pracę. Cena jest atrakcyjna, nie wiem dokładnie ile kosztują inne kursy, ale wydaje mi się, że są nawet dziesięciokrotnie droższe.
     Zajęcia odbywają się codziennie w Centrum Pracy i Pomocy ul. Bema 54 w sali nr 9 od 15.30 i 17.30. Informacja w godzinach 9.00 do 15.30, po nr tel.: 234 41 45.
     
     
     Zobacz także: "Angielski dla bezrobotnych"
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama