UWAGA!

Uczennica elbląskiej szkoły z nagrodą

Elbląg, Karolina Szczepańska (po prawej) i hrabia Antoni Potocki
Karolina Szczepańska (po prawej) i hrabia Antoni Potocki (fot. nadesłana)

Karolina Szczepańska z III LO im. JP II w Elblągu została laureatką III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „ Do broni !”Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. 

W siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie ,w dniach 5-6 czerwca, rozegrany został etap ogólnopolski konkursu historycznego „ Do broni !” Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, jury konkursu przyznało Karolinie Szczepańskiej z kl. 1b III miejsce i tytuł laureata na szczeblu ogólnopolskim.
       Uczestnicy finału, zgodnie z regulaminem, mieli zadanie przedstawienia komisji w ciągu 20 minut swojej pracy, wskazując na motywacje, źródła, które wykorzystywali, wnioski, a następnie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące tematyki ziemiańskiej w kontekście II wojny światowej.
       Tematem pracy konkursowej Karoliny były losy rodu Donimirskich herbu Brochwicz z Pomorza. Praca to barwna historia rodu ziemiańskiego, wzbogacona fotografiami dworów, krypt grobowych, tablic pamiątkowych, które autorka wykonała samodzielnie podczas podróży- szlakiem rodu Donimirskich . W krakowskim finale wzięło udział ok. 150 uczniów z całej Polski w 3 grupach wiekowych. Uczennicę przygotowała Teresa Rakowska, nauczycielka historii.
       Uroczysta gala podsumowująca konkurs, odbyła się 6 czerwca o godzinie 14.00 we dworze Antoniego i Elżbiety Potockich w Krakowie – Olszy.
       Organizatorami konkursu byli:
       Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.
       Partnerem z ramienia edukacji Małopolskie Kuratorium Oświaty.
       Gratulujemy sukcesu!
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Inteligentna dziewczyna. Moje gratulacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  WaldemarKasta (2019-06-09)
 • Trochę nieświeży wygląd jak na hrabię.
 • ło madko, no to jedna pani dostała z.ra.cz.ki z zadrosci,nie piszem jaka bo wiadomo z którego liceum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Słup wyborczy(2019-06-09)
 • Znam tego gościa na zdjęciu, ostatnio pod Biedronką dałem mu złotówkę.
 • po takich hrabiach mój dziadek na koń wsiadał na polowania i przed bitwą. .. fizjonomia cokolwiek prostacza i wygląd uwłaczający tytułowi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  kreciol(2019-06-10)
 • "Praca to barwna historia rodu ziemiańskiego, wzbogacona fotografiami dworów, krypt grobowych, tablic pamiątkowych, które autorka wykonała samodzielnie podczas podróży- szlakiem rodu Donimirskich" - Karolino! Wielkie uznanie i gratulacje za laury konkursowe oraz piękną pasję; cyt: - Każda pasja ma coś z szaleństwa, ale to dodaje życiu uroku. I tak trzymaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  szperaczwprzeszłości(2019-06-10)
 • Pani Rakowska-wzor do naśladowania. Nic dziwnego ze z pod jej skrzydeł wychodzą takie osoby, gratuluje sukcesów i jestem pełna podziwu, pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  była uczennica (2019-06-11)
 • Pani Rakowska-wzor do naśladowania. Nic dziwnego ze z pod jej skrzydeł wychodzą takie osoby, gratuluje sukcesów i jestem pełna podziwu, pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  była uczennica (2019-06-11)
Reklama