UWAGA!

Uczniowie Słowackiego: ostatni taki bal

Do matury pozostało im jeszcze trzy miesiące. Dziś w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego zatańczyli na ostatniej szkolnej imprezie - tradycyjnej „studniówce”. Od poniedziałku zaczną jeszcze bardziej uczyć się do egzaminu dojrzałości. Zobacz film i fotoreportaż.

- I skończą się wyjścia w weekendy. Nauki będzie zdecydowanie więcej – mówiła Natalia Hassa, jedna z tegorocznych maturzystek ze Słowackiego.
       Co prawda dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego jest pozytywnie nastawiona, jeżeli chodzi o sukcesy swoich wychowanków.
       - Maturę zdacie na pewno. Jeśli nie na 100, to co najmniej na 87 proc – stwierdziła Zofia Ostrówka, dyrektor I LO w Elblągu.

  Elbląg, Uczniowie Słowackiego: ostatni taki bal
(fot. Mirosław Kliński)


       To jednak dopiero za trzy miesiące. Dziś maturzystom w głowie był tylko taniec i dobra zabawa. Studniówka nie mogła się zacząć inaczej jak od tradycyjnego poloneza. A potem to już było to, co maturzyści lubią najbardziej.
       - Dla mnie jest to wyjątkowa impreza: podsumowanie trzech lat nauki i możemy się przed maturą pobawić – mówiła Anna Kurowska z klasy III B.
       - To impreza 100 dni przed maturą, potem będzie egzamin dojrzałości, który określi naszą przyszłość - dodała Natalia Hassa.
      
       Zobacz też zdjęcia z portElowej ścianki
      

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wypowiedzi maturzystek rozbrajające. Nic do tej pory nie robiły, tylko imprezowały. Jedna dopiero zamierza się zabrac za naukę w weekendy. Do tej pory w weekendy balowała. Druga mówi, że studniówka to podsumowanie trzech lat liceum, czyli huczne zwieńczenie trzech lat imprezowania. Szok.
 • Pani dyrektor zadziwia zdolnością jasnowidzenia ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Gość 56(2019-02-09)
 • @JolkaW - Skąd wnioski, że TYLKO balowałą. "Wyjścia w weekendy" niekoniecznie muszą być cotygodniową imprezą. Ktoś tu nadinterpretuje, dodatkowo wyjścia w weekendy na spotkania z przyjaciółmi nie wykluczają nauki. Co jednocześnie neguje Pani słowa "dopiero zamierza zabrać się za naukę". Czas otworzyć oczy i przestać przeinaczać słowa innych.
 • Pal gume Jolka
 • Pochodzę z czasów, gdy w Elblagu byly dwa licea ogolnoksztalcące. a Polska byla w ilości osob z wyzszym wyksztalceniem na przedostatnim miejscu w Europie przed Albanią. Dziś mamy zatrzęsienie magistrów i licencjatów po róznych szkółkach, którym daleko do uniwerku i polibudy. Ale w tej pogoni za Europą wladze zapomnialy, że nie ma pracy dla tylu wyksztalconych w naszym kraju. Przegięcie więc nastąpiło w drugą stronę i zawyżono wymagania. W żlobku, czy przedszkolu panie opiekunki, nawet od podcierania muszą mieć wyższe studia. .Osobom bez studiow i konkretnego zawodu pozostaje więc praca na kasie lub sprzątaczki. Przyśli maturzyści pamiętajcie, że nadal politechniki i akademie medyczne zapewniają prawie wszystkim pracę, czego nie mozna powiedzieć o obleganej psychologii, szkoły plastycznej i teatralnej. Ale tak czy innaczej studia to najfajniejszy okres w życiu, więc wyjeżdzajcie studiować. .No i pamiętajcie uczcie się języków, szczegolnie angielskiego. .
 • Smutne masz życie
 • Wszyscy mądrzy i po studiach, a kraj gospodarczo prześcignęła już nawet Rumunia. O Czechach i Słowacji nawet nie wspomnę, bo oni od dawna już patrzą na nas, jak na dzikusów. A startowaliśmy wszyscy z tego samego poziomu po obaleniu komuny...
 • Moze mi ktos cos wyjasnic?? dlaczego za moich czasów(rocznik 80) nie bylo tylu fajnych d... .. :) Przegladam fotki i co druga na zdjecie jest przynajmniej niezla. .. . Jak to sie dzieje???:)
 • Absurd na wyzsze studia to poczatek lat 90 i nadal jeszcze trwa, chociaz praca u "dziada elblaskiego" konczac studia nie ma sensu, bo maksymalne kwalifikacje to wieczorowa srednia:))) a placa czyli najnizsza i 300 zł pod stolem to nie jest nawet minium. Plus taki, ze z ludzmi z ktorymi rozmawiam wielu juz zmienilo albo jest w trakcie zmiany pracy na Gdansk. 25 minut i po temacie. .. Jest to fajne bo wyzyskiwacze albo znajda pracownika w Somalii albo dadza podwyzkę Elblążaninowi. Chociaz czy starczy wówzas takiemu"dziadowi elblaskiemu" na ratkię leasingu tej beemki czy ulubionego w Elblagu leasingowego merola:)))
 • @ehhh - Gdyby za Twoich czasów Twoje koleżanki nałożyły tyle tapety i roznegliżowały się jak panienki w domu uciech robiąc pozy jak puste celebrytki, zaręczam, że nie co druga, ale każda wyglądałaby lepiej. I z pewnością wyraz ich twarzy nie mówiłby o tęsknocie za rozumem jak na załączonych zdjęciach.
 • " Skąd wnioski, że TYLKO balowałą"? Przecież to jasne. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Mamy: "skończą się wyjścia w weekendy. Nauki będzie zdecydowanie więcej". Analiza: trzeba będzie się uczyć, bo termin egzaminów się zbliża, już nie można spędzać beztrosko weekendów; wychodzenie z domu nie łączy się z nauką, bo temu przeczy istota wychodzenia w tym kontekście, przecież nie ma tu mowy o wychodzeniu na naukę zbiorową, bo nastąpi zaprzestanie tego w związku z koniecznością uczenia. Oj, spędza się czas na imprezkach, to i z czytaniem zwykłych wypowiedzi jest problem.
 • @aaach - to prawda, daremnie szukać klasy i skromności, a one maja dopiero 18 lat. .. ech.
Reklama