UWAGA!

Uczniowie SP 25 na plenerze

W dniach 9-11 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu i ich koledzy ze Szkoły nr 23 w Kaliningradzie wzięli udział w plenerze ekologicznym. O plenerze opowiada Anna Łakis, nauczycielka przyrody w SP 25.

Ten plener ma już swoją tradycję. Nasze szkoły współpracują od 22 lat w wielu dziedzinach. Organizujemy spotkania sportowe, ekologiczne, przygotowujemy wspólne przedstawienia teatralne, wykonujemy prace plastyczne. Dzięki środkom z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska, plenery ekologiczne organizowaliśmy już sześciokrotnie.
     W tym roku na zajęciach ekologicznych i plastycznych, nad rzeką Wąską w Parku Ekologicznym w Pasłęku, powstały barwne prace o tematyce przyrodniczej. Dzieci wzięły również udział w cyklu zajęć ekologicznych w Bażantarni oraz w zajęciach mikroskopowania w gabinetach szkolnych. Zwiedziły elbląską i gdańską starówkę.
     Prace, które powstały w czasie pleneru, zostaną zaprezentowane na wernisażu w szkole. Polskie i rosyjskie dzieci zawiązały nowe przyjaźnie, poznały zainteresowania swoich rówieśników, kultury swoich krajów. Elbląg i Kaliningrad - miasta oddzielone granicą i
     kilkudziesięcioma kilometrami - stały się w tych dniach sobie bliskie.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama