UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pani wraca z artykułami co jakiś czas.. Później znika w inne miejsce a jak sprawa się wyciszyć znów powraca. Zapytajcie jej kto jest skarbnikiem stowarzyszenia :) Z Nowakowa uciekła do Siemian, z Siemian zabrala konie bez ustalenia z członkami Stowarzyszenia. Przeniosła je do Januszewa, resztę koni GDZIEŚ wydając. Z Januszewa znowu je przewiozla do Nowakowa i teraz cześć jest w Małdytach. To chyba nie jest do końca normalne, że nie może zagrzac nigdzie miejsca. Żadna zbiórka prowadzona przez nich nie jest rozliczana.. Kiedyś wszystkie pieniądze rzucała w 'koszta statutowe'. Dużo nie wiadomych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    1
    Obserwator Iława(2019-12-13)
  • @Obserwator Iława - Byłeś jej księgowym miły obserwatorze. .. ? Czy tak tylko słyszałeś o tych kosztach ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    GłębokaMyśl(2019-12-13)
  • @kreciol - Znajdź i Ty. Ratuj cokolwiek korniki, trzodę chlewną, dziki, bieliki i żyj z tego. .. to łatwy chleb. Ludzie sypią kasę w ilościach hurtowych. Ty żyjesz jak panisko i jeszcze masz charyzmę jak Owsiak. To kiedy zaczynasz. .. ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    7
    GłębokaMyśl(2019-12-13)
  • @GłębokaMyśl - jak tego nie potrafię to się za to nie biorę. tylko robię co umiem, a tak każda miernota szuka jeleni na kasę. .. mi nikt nie musi nic dawać, sam zarabiam własną głową i pomagam innym również, ale ze swoich, a nie z drapanych. .to tyle w temacie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    1
    kreciol(2019-12-13)
  • @kreciol - Oni też robią to, co potrafią. Z tą różnicą, że nie są w stanie utrzymywać tych zwierząt z własnych środków i zwracają się do ludzi, dla których ma to znaczenie, o pieniądze na swoją działalność. Nie ma przymusu. Nie szuka jeleni na kasę, bo zdecydowaną większość pieniędzy pochłaniają zwierzęta. Nawet jeśli coś zostaje dla prowadzących schronisko to nie wymagaj żeby robili to za darmo. Ich czas i praca też kosztują. Dlaczego uważasz, że społecznik musi pracować za darmo ? Komuniści wymagali od społeczników darmowej pracy a najwyższą formą promocji były czyny partyjne. .. Jeśli uważasz, że powinni pracować za darmo to dlaczego w sklepie nie masz problemów z płaceniem marży sprzedawcy. .. przecież on ewidentnie leci na twoją forsę. .. Pomijam fakt, że gdyby pracowali za darmo to uważałbyś ich za durniów tyrających za nic. .. a końskie kaku to nie perfumy. .. i posprzątać trzeba. Wstać w nocy do chorego konia też czasami trzeba. .. choćby po to żeby wezwać weterynarza. .. bo jak nie to koń padnie i wtedy będziesz uważał, że nacięli cie na kasę, bo nie dopilnowali. .. to tyle w odpowiedzi na temat.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    6
    GłębokaMyśl(2019-12-13)
  • @GłębokaMyśl - wszystko fajnie, tylko ludzie, którzy to finansują z własnej woli mają prawo o wglądu w księgowość, a tu jak słyszę tego nie ma, kobietka pojawia się i znika, raz tu, raz tam. I dlatego od razu ludzie są podejrzliwi i mają ku temu podstawy. A co do marży, handlu itp. , to jak najbardziej płace i wspieram, mało tego lokalnie, gdyż popieram biznes lokalny. A w przypadku organizacji pożytku publicznego, wszelkiej maści fundacji, non-profitów, NGOsów, to jest to pole to wielkiej patologii i nadużyć. Jeżeli ta twoja kobieta potrzebuje pomocy, niech się zwróci do koncernów produkujących produkty jakie potrzebują konie, a gwarantuję ci, że dział marketingu im pomoże, tylko będzie w zamian wymagał dokumentów księgowych, a to zapewnie jest największym problemem. Dawajcie kasę, ale nie wnikajcie na co wydaję, bo wiem najlepiej co koniom potrzeba. Na taki układ biznes nie pójdzie i wielu potencjalnych darczyńców również nie. .i mają rację
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    kreciol(2019-12-13)
  • @GłębokaMyśl - a poza tym mylisz dwie rzeczy, handel prowadzony jako działalność gospodarcza, oraz społecznictwo. Coś Ci się tutaj rozłazi to myślenie. Uczciwy normalny biznes tak, ale nie transparentna działalność pseudo-społeczno-dobroczynna, niestety nie. Dopóki kobieta tego nie zrozumie, to będzie miała problemy finansowe. I tyle, to jej problem, a nie mój. Ja sponsorów nie szukam. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    kreciol(2019-12-13)
  • @kreciol - GM nie jest zainteresowana potrzebami koni. .. GM najzwyczajniej jest uczulona na podejrzewanie wszystkich o złodziejstwo, defraudacje i co tam jeszcze kto chce. .. Gdyby kręcioł się zwrócił z pytaniem do Azylu o sposób wydawana pieniędzy i nie otrzymał żadnej odpowiedzi to wtedy GM rozumiałaby ten atak. .. Pole do patologii i nadużyć jest wszędzie ale zanim zaczniemy kogoś oskarżać to warto sprawdzić jak sprawy się mają w konkretnym przypadku. GM od razu napisze otwartym tekstem, że nie ma pojęcia o tej konkretnej sprawie zaś walczy o wizerunek dobroczynności, bo to nie prawda, że tylko Caritas pomaga. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    GłębokaMyśl(2019-12-13)
  • Obserwator...rozliczana na pewno nie jest , nawet nie wiadomo co kupuja i co tak naprawde robią dla tych koni. Fakture ogólną na utrzymania zwierzecia nie wiem kto im wystawil? Znajomy? Takich faktur sie nie wystawia. Zawsze widnieje pelny zakres tego co zostalo zrobione tj ewentualny zabieg, leczenie, leki to wszystko jest na takiej fakturze....tu nie ma nic...
  • @GłębokaMyśl - a do kogo pretensje, 90% takich aktywności to słupy, przewały i lewizny, to się nie dziwcie, że tak was społeczeństwo postrzega, znam około 20 takich co pod płaszczykiem dobroczynności przeznaczają 90% kwot z wpłat na koszty administracyjne, czytaj własne wynagrodzenia. .. swoje powiedziałem, niech baba wyciąga wnioski. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    kreciol(2019-12-13)
  • Wiem kim jestes i dlaczego hejtujesz!!!! Chciales być prezesen naszego Stowarzyszenia i przejąć Azyl ....ale nie udalo sie bo ci udowodniono handel koni i zyski z nich i widać nie mozesz dalej tego strawic ...I przestań pisać takie głupoty...Co roku jeździmy na Targi Śmierci do Skaryszewa żeby ratować te konie co są wywożone na rzeż i to my całą noc w mrozie deszczu sprawdzamy tiry i lewych handlarzy bo wszystko rozgrywa się w nocy i nie masz zielonego pojęcia jak te konie cierpią i jak są traktowane!!!!Mam dużo nagranych filmików więc mogę Ci je wysłać!!!! I przestań hejty robić na Karolinę bo nie znam drugiej osoby ktora tak kocha konie że w nocy pojedzie do kliniki 300km żeby uratować konia i osobiście z nią jeżdżę!!!!!!Przestań szkodzić naszym zwierzętom!!!!!!!!!
Reklama