UWAGA!

Uwaga, uczniowie wrócili do szkół

 Elbląg, Uwaga, uczniowie wrócili do szkół
(fot. Witold Sadowski)

Po dwutygodniowej przerwie uczniowie wrócili dziś (10 lutego) do szkół. Tego, by bezpiecznie do nich dotarli, pilnują policjanci. Od godziny 6 rano sytuację przy elbląskich szkołach monitoruje drogówka.

"Bezpieczna droga do szkoły" to akcja, która jest przeprowadzana po wakacjach, a także po zimowych feriach. Policjanci chcą przyzwyczaić kierowców do tego, aby szczególnie uważali, przejeżdżając przez przejścia w obrębie szkół. Stoją więc na przejściach dla pieszych, dyscyplinują kierowców i pomagają najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Aby zdyscyplinować kierowców do wolniejszej jazdy (przy szkołach do 40 km/h), będą także mierzyli w tych miejscach prędkość.
       - Akcja jest prowadzona dziś (10 lutego) w godzinach 6-14 - informuje asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Policjanci z ruchu drogowego, a także ci w patrolu monitorują sytuację w pobliżu elbląskich szkół. Widać ich m.in. na ul. Saperów, Płk. Dąbka, Al. Piłsudskiego, Królewieckiej, Al. Grunwaldzkiej. Policjanci są także obecni przed szkołami m.in. w Pasłęku, Pilonie, Marzewie, Kazimierzowie - kończy policyjny rzecznik.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak długo bedziemy czekali na zamontowanie znków na przejściu dla pieszych obok gimnazjum nr 9 na ul. Robotniczej róg wjazd do Kauflandu. Drogę zrobili a znaki powróca kiedy jak dojdzie do tragedi. Tak samo z chodnikiem zaczęli i kiedy koniec.
 • przejścia dla pieszych są szare (znaki poziome), zdarta farba- nie widać ich z perspektywy kierowcy, znaki zabrudzone, proszę drogowców o interwencję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  kierowca(2014-02-10)
 • hehe na dwór przy szkołach wygnali pewnie podpadziochów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  znam.temat(2014-02-10)
Reklama