UWAGA!

W Elblągu międzynarodowo i kulturowo

Studenci i profesorowie Wydziału Lingwistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mogunckiego, w ramach podróży studyjnej po Polsce i Rosji, będą gościć w ESWIP-ie. Przyszli tłumacze poznają z bliska działalność stowarzyszenia, w tym Telewizji Obywatelskiej, a także zobaczą, jak radzą sobie mieszkańcy Aniołowa – jednej z najlepiej prosperujących wiosek tematycznych w powiecie elbląskim.

– Uczestnicy podróży to międzynarodowa grupa 22 studentów, doktorantów i profesorów z Polski, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Chin – informuje Jan Jakub Chromiec, asystent Wydziału. – Studenci wzięli już udział w seminarium poświęconym historii i kulturze terenów Warmii i Mazur oraz obwodu kaliningradzkiego. Celem podróży jest uzupełnienie zdobytej wiedzy o obserwacje, kontakty i nowe impulsy poprzez spotkania i dyskusje z czołowymi przedstawicielami świata nauki, kultury, sztuki i religii.
     W ramach podróży zaplanowanej od 1 do 10 czerwca, studenci zwiedzać będą Elbląg, Olsztyn, Ełk, Sejny i Kaliningrad. Obserwacjami oraz zdobytym doświadczeniem w działalności trzeciego sektora z przyszłymi tłumaczami dzielić się będzie Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Grupa studyjna jest szczególnie zainteresowana aspektami związanymi z przyszłością regionu: perspektywami rozwoju nauki i kultury, szansami rozwoju młodzieży, a także współpracą międzynarodową, mniejszościami narodowymi czy śladami społeczeństwa wielokulturowego.
     Jak informuje Jan Jakub Chromiec, Wydział Lingwistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mogunckiego jest jednym z najlepszych ośrodków kształcących tłumaczy na świecie. Już teraz większość uczestników podróży studyjnej planuje poświęcenie swoich prac dyplomowych zagadnieniom związanym z regionem Warmii i Mazur.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama