UWAGA!

W ferie nie ma nudy

 Elbląg, Tak spędzano czas w ubiegłym roku w galerii EL
Tak spędzano czas w ubiegłym roku w galerii EL (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Wypiec piernik dla dziadka w Muzeum Archeologiczno – Historycznym, skomponować własny utwór muzyczny w Galerii EL, pouczyć się języka hiszpańskiego w Młodzieżowym Domu Kultury, zagrać w kosza na basenie. To tylko niektóre propozycje miejskich instytucji dla dzieci, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na zimowe ferie.

Już w najbliższy poniedziałek (20 stycznia) rozpoczynają się ferie zimowe. Jak co roku miejskie instytucje przygotowały zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W szkołach podstawowych nr 4, 11, 16, i 21 oraz w SSP nr 3 odbędą się półzimowiska w pierwszym tygodniu ferii. W drugim tygodniu półzimowiska zorganizują SP 11, 16 i SSP nr 3.

- Są jeszcze wolne miejsca na dwa turnusy w szkole podstawowej nr 16 oraz Sportowej Szkole Podstawowej nr 3. W szkole podstawowej nr 11 są wolne miejsca na drugi turnus – poinformowała Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w elbląskim ratuszu.

Dzieci i młodzież przebywający podczas ferii w Elblągu będą mieli do dyspozycji zajęcia organizowane przez MOSiR w Hali Sportowo – Widowiskowej, lodowisku „Helena” i torze łyżwiarskim „Kalbar”, Muzeum Archeologiczno – Historyczne, Bibliotekę Elbląską (każda filia biblioteczna realizuje inny program) oraz Galerię EL.

Program zajęć został wydany w formie katalogu i rozprowadzony w elbląskich szkołach. Informacje na temat zajęć można także znaleźć na stronach internetowych instytucji, będą także publikowane w miejskich serwisach społecznościowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, ale w niektórych przypadkach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Swoją ofertę dla dzieci i młodzieży przygotował też CSE "Światowid".

 

Zobacz program ferii w Elblągu

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama