UWAGA!

W Gimnazjum nr 6 czytali Sienkiewicza

 Elbląg, W Gimnazjum nr 6 czytali Sienkiewicza
fot. nadesłana

6 września już po raz drugi w Gimnazjum nr 6 zorganizowano akcję wspólnego czytania. W czytaniu „Ogniem i mieczem” brali także udział nauczyciele i uczniowie z sąsiadujących szkół: SP 16 i SP 25.

6 września odbyła się już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz patriotyzmu, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tym razem lekturą obowiązkową była Trylogia Henryka Sienkiewicza. 
       „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, istnieje w narodowej pamięci niczym mityczna historia o poszukiwaniu prawdy, o potrzebie duchowej przemiany, o poświęceniu i honorze".
       Akcję wspólnego czytania w Gimnazjum nr 6 zorganizowano już po raz drugi. Głównym organizatorem imprezy była szkolna bibliotekarka Walentyna Łojewska. W przygotowania do imprezy włączyło się wielu pracowników szkoły.
       W murach szkoły czytano „Ogniem i mieczem”. Jako pierwsi czytali dyrektor Jolanta Leśniewska i nauczyciel historii Krzysztof Sawicki, ubrani w stroje z epoki bohaterów Trylogii. W czytaniu brali udział również uczniowie i pracownicy szkoły, nauczyciele i uczniowie z sąsiadujących szkół podstawowych: SP 16 i SP 25. W tle słychać było motywy muzyczne z filmowych adaptacji "Potopu", "Pana Wołodyjowskiego" oraz "Ogniem i mieczem".
       Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowane przez organizatorów podziękowania za udział z okazjonalną pieczęcią przekazaną szkole za pośrednictwem Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.
       Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do wspólnego czytania w przyszłym roku szkolnym.
      
Agnieszka Niedźwiecka, Gimnazjum nr 6

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama