UWAGA!

W krainie Ortouczka

Elbląg, Uczestnicy konkursu.
Uczestnicy konkursu.

Wczoraj (16 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Jelonkach odbył się finał Międzygminnego Konkursu Ortograficznego „W krainie Ortouczka”. Zwyciężyła w nim Gabriela Misiewicz z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku.

Organizatorką konkursu była Anna Dudowicz, a jego celem - zachęcenie uczniów do pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim oraz pokazanie, że nauka ortografii może być atrakcyjna.
     Konkurs ma formę cykliczną. W październiku ubiegłego roku do zmagań przystąpili uczniowie w czterech szkołach jednocześnie (Szkole Podstawowej w Jelonkach, Zespole Szkół w Rychlikach, Szkole Podstawowej w Zwierznie i Zespole Szkół Powszechnych w Pasłęku). Co miesiąc - od października do marca - pisali dyktando sprawdzające określone umiejętności i wiedzę ortograficzną. Teksty dyktand, jak również kryteria ich oceniania, były jednakowe dla wszystkich placówek. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy w każdej ze szkół zdobyli najwyższą ilość punktów, zajmując trzy pierwsze miejsca.
     - Wczoraj do zmagań finałowych przystąpiło 13 uczniów - opowiada Anna Dudowicz. - Szkolni mistrzowie ortografii zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficznym. Podczas gdy nauczyciele zasiadający w jury trudzili się nad sprawdzaniem prac, finaliści i zaproszeni goście spędzili miłe chwile przy słodkim poczęstunku, a następnie obejrzeli przedstawienie, które wraz z uczniami klas I-III oraz oddziału przedszkolnego przygotowały panie: Ewa Maciejewska, Joanna Szponar, Marta Milewska i Anna Olejnik.
     

 


     Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Gabriela Misiewicz z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku (nauczyciel Anna Borkowska). Drugie miejsce zajął Wojciech Pieczywek z Zespołu Szkół w Rychlikach (nauczyciel Elżbieta Biczak), trzecie - Alicja Onichimowska, również z Zespołu Szkół w Rychlikach (nauczyciel Małgorzata Rogalska).
     - Chciałabym podziękować sponsorom: pani Agnieszcze Murzicz, właścicielce salonu fryzjerskiego „Agnieszka” w Pasłęku oraz panu Janowi Czarnemu, przedstawicielowi Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych a także Marlenie Derlukiewicz, konsultantowi ds. języka polskiego i Bożenie Kruszewskiej, dyrektora SP w Jelonkach, która ufundowała główną nagrodę - "Słownik języka polskiego" - mówi organizatorka konkursu Anna Dudowicz.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama