UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W sobotę „Pola Nadziei”

2008-04-08
Aktualizowany 2008-04-12 00:02
Elbląg, W sobotę „Pola Nadziei”
(fot. PS)

W sobotę 12 kwietnia o godz. 8 rozpocznie się ścinka tysięcy żonkili i wielka kwesta na rzecz elbląskiego Hospicjum. To już piąta edycja akcji „Pola Nadziei” w Elblągu.

- „Pola Nadziei” są aktem solidarności z umierającymi na raka - przypomina Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum. - To program zainicjowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, zbieramy fundusze dla Hospicjum. Akcję „Pola Nadziei 2008” zainicjowaliśmy we wrześniu 2007 r. Cebulki żonkilowe, ufundowane przez przewodniczącego Rady Powiatu Elbląskiego pana Ryszarda Zagalskiego, tego dnia sadziły szkoły na terenie Tolkmicka, Milejewa, Fromborka i Łęcza. A w Elblągu, dzięki uprzejmości pana prezydenta Henryka Słoniny, z budżetu Elbląga zakupionych zostało 5 tys. sadzonek. Część z nich wolontariusze zasadzili na terenie hospicjum, powiększając nasze poletko. Znakomita reszta rozwieziona została przez pracowników Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej m.in. do szkół i przedszkoli, gdzie powstały poletka żonkilowe. Zasadzone poletka będą przypominały o pięknej idei hospicyjnej, o cierpiącym człowieku.
     Żonkilowe poletka zasadziły elbląskie placówki oświatowe: przedszkola nr 13 i 17, Środowiskowy Dom Samopomocy, gimnazja nr 1, 6, 9 oraz szkoły podstawowe nr 12, 14, 25 i 19; a także Szkoła Podstawowa w Łęczu, szkoły podstawowe i gimnazjum w Tolkmicku, Milejewie oraz Fromborku. Reprezentanci tych placówek będą brali udział w kweście w sobotę 12 kwietnia lub w innym terminie w czasie trwania akcji.
     W tym roku akcja „Pola Nadziei” trwa w Elblągu od 1 kwietnia do 31 maja, a jej kulminacją będzie najbliższa sobota. Organizatorami tego wydarzenia są Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum oraz Hospicjum św. Jerzego w Elblągum współorganizatorem Centrum Kultury Światowid. Akcja odbywa się w ramach X Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
     W sobotę 12 kwietnia o godz. 8 rozpocznie się ścinka żonkili i kwesta (żonkili na Placu Kazimierza Jagiellończyka jest już kilkanaście tysięcy).
     O godz. 11 rozpocznie się zabawa na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Nadzieja”, będą występy uczestników sekcji wokalnej Światowida pod kierunkiem Marty Osowskiej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Violetty Wąsowicz, tor sprawnościowy dla dzieci - z nagrodami (rower, hulajnoga) - zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, malowanie buzi, słodycze. Wystąpią też „żywe żonkile” na szczudłach (grupa Ignis Fatuus) oraz bębniarze (grupa Inspira).
     Kwesta na rzecz Hospicjum Elbląskiego będzie się odbywała na terenie miasta od godz. 9 oraz w hipermarkecie Carrefour od godz. 10 do 18. Kwesta będzie się odbywać także w Pasłęku, gdzie znajduje się hospicjum domowe - komórka Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu.
     - W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na wyposażenie nowej siedziby hospicjum, która ma zostać wybudowana przy ul. Toruńskiej - mówi Anna Podhorodecka. - Budowa Hospicjum ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama