UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Jutro (wtorek, 25 lutego) o godz. 17 Komisja Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Oddziału PTTK „Ziemi Elbląskiej” w Elblągu zaprasza na kolejne „Wtorkowe rozmowy o fotografii i fotografowaniu”.
       O tej samej porze trzy propozycje ma dla elblążan Biblioteka Elbląska. Filia nr 3 przy ul. Piłsudskiego zaprasza na finisaż wystawy prac ceramicznych oraz szkła artystycznego uczestników pracowni ceramicznej i szkła artystycznego w CSE „Światowid” i spotkanie z autorami prac. Natomiast Filii nr 5 na Osiedlu Zawada zaprasza rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, uczące pokonywania lęku i strachu. Z kolei Filia nr 7 przy ul. Hetmańskiej zaprasza na wernisaż prac Jadwigi Winnickiej pt. „Z pracowni tworzenia”. Na wydarzenia wstęp wolny.
       We wtorek o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy „Malująca rodzina”  w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp wolny.
       Również w „Światowidzie” o godz. 18 można będzie zażyć kąpieli w dźwiękach mis i gongów podczas koncertu Muzyka duszy. Bilety w cenie 20 zł.
      
       W środę, 26 lutego o godz. 18.15 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się w ramach cyklu Kino czeskie projekcja filmu „Kapryśne lato” w reż. mistrza czeskiej kinematografii Jiřego Menzla. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 27 lutego o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” z Orestem Zubaczem, który opowie o tym, co można zobaczyć wyruszając w podróż na Krym. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 20.15 będziemy mogli się przekonać jak na żywo sprawdza się Kari z angielskim zespołem na koncercie w klubie Mjazzga w ramach trasy promującej album. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W piątek, 28 lutego o godz. 18 zostanie otwarta wystawa motocykli. Polski Junak, rosyjski IŻ, niemiecka IFA, ale i jedyny skuter produkowany seryjnie w PRL, czyli Osa - takie zabytki motoryzacji można będzie przez kolejne 10 dni oglądać w Ratuszu Staromiejskim.
       Natomiast o godz. 19 akordeonista Marcin Wyrostek oraz gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski wystąpią z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Koncert " Na życzenie melomanów" w CS Galeria EL, Bilety: 45 zł (normalny), 40 zł (ulgowy).
      
       W weekend (28 luty - 2 marca) na elbląskim lodowisku "Helena" zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Short-Tracku. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę, 2 marca odbędzie się VII etap w ramach Cyklicznej Imprezy Turystycznej „Poznajemy Szwajcarię Próchnicką”. Trasa spaceru: Jagodno - Las Ceglany - Próchnik (ok. 8 km). Odjazd z dworca PKS o godz. 8.00.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama