UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-05-05
Aktualizowany 2014-05-05 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 5 maja) przedostatnie spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tym razem CSE Światowid i Telewizja Elbląska o godz. 18.00 zapraszają do dużej sali Kina Światowid na filmy i opowieści o elbląskiej starówce. Wstęp wolny.
       O tej samej porze Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza dzieci małe i duże do udziału w otwarciu multimedialnej wystawy "Interaktywny Plac Zabaw". Wstęp na wernisaż tylko z wejściówkami i zaproszeniami (do odbioru w Galerii EL).
      
       Jutro (wtorek, 6 maja) o godz. 20 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na kolejny wieczór z jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 7 maja o godz. 17.00 Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej oraz Biblioteka Elbląska zapraszają do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na drugą część spotkania: „Kobiece ikony francuskiego stylu. Brigitte Bardot, Catherine Deneuve”. Wstęp wolny.
       Natomiast wieczorem w Mjazzdze zagra Steve Wilkinson amerykański gitarzysta, wokalista i harmonijkarz, który miał okazję poznać i nagrywać z takimi muzykami jak Keith Moon,Debbie Harry, Mitch Mitchell czy Paul McCartney, zabierze nas w bluesową podróż wraz z towarzyszącym mu polsko-portugalskim składem Tres Hombres. Bilety: 30 zł.
       Czym tak naprawdę się zajmuje i czego potrzebuje kompozytor, by stworzyć dzieło? Właśnie tego najmłodsi melomani dowiedzą się podczas najbliższych spotkań z Kwartetem smyczkowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Agitato – 7 i 8 maja o godz. 10.00 i 12.00. Bilet wstępu: 5 zł.
      
       W czwartek, 8 maja o godz. 11.00 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29 można będzie się przekonać, że warto się ruszać i to w każdym wieku. Najlepszym tego przykładem jest Urszula Szczurek – 75-letnia instruktorka fitness - gość najbliższego „Spotkania z pasjami”.
       Po południu, o godz. 17.00 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Wyspa malucha” z Agatą Ujazdą – pedagog i terapeutką słuchu metodą Johannesa. Tym razem zapraszamy najmłodsze dzieci (w wieku 2-4 lata) z rodzicami/opiekunami.
       W tym samym terminie Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do Galerii na Wyspie przy ulicy Warszawskiej 51 na wernisaż wystawy „Odkrywanie”. Swoje prace plastyczne zaprezentuje Remigiusz Kościewicz - uczestnik zajęć młodzieżowej pracowni plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską.
       Natomiast miłośników czarnej płyty MDK zaprasza godzinę później również do budynku przy ul. Warszawskiej 51.  Tym razem uczestnicy spotkania odbęda muzyczną podróż do Ameryki Łacińskiej. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
      
       W piątek, 9 maja o godz. 17.00 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie z Ewą Lenarczyk. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 10 maja CSE Światowid zaprasza na festyn Rekreacyjnie dla Europy. Na Stadionie przy ul. Krakusa, na całe rodziny, czeka duża dawka rozrywki – od meczów piłki nożnej, przez koncerty, konkursy i zabawy. Wstęp wolny.
       W Elblągu odbędą się w tym dniu także II otwarte mistrzostwa squasha kategorii B+. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach: junior, dla kobiet oraz open.
       Biegać można nawet po... torze motocrossowym. Chcą to udowodnić członkowie stowarzyszenia Elaktywni, którzy również w sobotę organizują ekstremalne zawody w Jeleniej Dolinie. Początek zawodów o godz. 18. Biuro zawodów będzie czynne od 17.30.
       Natomiast wieczorem o godz. 19.15 w kościele św. Bartłomieja na Starym Mieście w Pasłęku na zabytkowych organach Andreasa Hildebrandta zagra wybitny polski wokalista i kompozytor Józef Skrzek. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę, 11 maja o godz. 17.00 w Teatrze im. A. Sewruka odbędzie sie XIV Gala Fundacji Elbląg, na której poznamy Filantropa Roku. Uroczystość uświetni Ryszard Rynkowski oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Cegiełki w cenie 20, 30 i 40 zł.
       Wieczorem w Mjazzdze usłyszycie mocne rockowe uderzenie Chassis - jednego z najciekawszych ostatnio zespołów trójmiejskiej sceny muzycznej. Przed gwiazdą wieczoru zaprezentują się również trójmiejski skład Loko i elbląscy laureaci festiwalu Elbląg Rocks Europa Unckle Jeyphon. Bilety: 15 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu.
      
       W weekend (10-11 maja) Starosta Elbląski zaprasza do Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu na Rodzinne Dni Otwarte. Na uczestników imprezy, poza wieloma atrakcjami, czekać będzie darmowa grochówka i pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama