UWAGA!

W ZSEiO warsztaty dziennikarskie z obcokrajowcami

 Elbląg, W ZSEiO warsztaty dziennikarskie z obcokrajowcami

W ZSEiO będą w tym tygodniu gościć uczniowie i nauczyciele z Finlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji i Turcji.

Celem ich wizyty jest wspólna, z uczniami z ekonomika i VLO , realizacja projektu " Przez media do edukacji". W jego ramach odbędą się spotkania i warsztaty rozwijające i doskonalące umiejętności dziennikarskie młodzieży.
       Pracując w wielonarodowościowych grupach uczniowie będą tworzyć artykuły prasowe na temat kultury wysokiej i masowej, wymienią się spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi potrzeby uczestnictwa w kulturze, sensu jej tworzenia, roli artysty i odbiorcy.
       Dla naszych zagranicznych partnerów przygotowaliśmy urozmaicony program wizyty- mówi dyrektor ZSEiO, Jerzy Kawiecki. Podczas dni spędzonych w Polsce wezmą udział w zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim poświęconych dziennikarstwu obywatelskiemu, spotkają się w przedstawicielami instytucji kulturalnych naszego miasta m.in. Młodzieżowego Domu Kultury, Centrum Spotkań Europejskich Światowid i innych. Towarzyszyć im będą uczniowie z naszej szkoły.
       Młodzież z ekonomika i VLO zadbała również o to, by goście poznali specyfikę systemu edukacji w Polsce. Okazją do tego będzie ich udział w zajęciach lekcyjnych w ZSEiO . Nie zabraknie również atrakcji typowo rozrywkowych, takich jak nauka podstawowych kroków Poloneza, wspólny wieczór karaoke.
       Dyrektor Jerzy Kawiecki, podkreśla : Realizacja projektów edukacyjnych z partnerami z zagranicy ma wymiar nie tylko edukacyjny , ale i poznawczy. Pozwala naszej młodzieży wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami z innych państw , uczyć sie od nich , przekazywać wiedzę nabytą w polskiej szkole. To również wspaniała okazja do poznania życia codziennego uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych krajów i najlepszy sposób na przełamywanie barier językowych.
      
Anna Piwowarska, ZSEiO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama