UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wakacyjne warsztaty z grafiki komputerowej

W Warmińsko–Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu realizowane będą letnie kursy komputerowe z zakresu przetwarzania obrazów cyfrowych przy wykorzystaniu programu GIMP. Wykorzystaj wakacje na zdobycie nowych umiejętności!

GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Przy jego użyciu można tworzyć grafikę, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych.
       Fotografowanie stało się czynnością powszechną. Szczególnie w okresie wakacji spędzamy wiele czasu z aparatem fotograficznym utrwalając nasze spotkania z ludźmi, zabytkami i przyrodą. Zdarza się jednak, że efekty naszej zabawy nie zawsze nas zadowalają. Przydatną okazuje się wówczas umiejętność obróbki utrwalonych w kadrze wydarzeń: kadrowanie, retuszowanie, zmienianie i poprawianie kolorystyki, usuwanie efektu czerwonych oczu, zaopatrywanie w dodatkowy tekst czy wprowadzanie wielu innych modyfikacji.
       Proponowany kurs rozszerzy wiedzę z zakresu edycji fotografii cyfrowej. Uczestnicy kursu zdobędą umiejętności, które z pewnością wykorzystają w pracy ze zdjęciami.
       Zajęcia realizowane będą przez okres wakacji. W lipcu odbędą się dwie edycje kursu, w sierpniu planowana jest realizacja kolejnych dwóch edycji. Planowane są odrębne grupy dla dorosłych i dla młodzieży szkolnej.
       Kurs obejmuje 20 godz. dydaktycznych. Realizowany jest przez pięć kolejnych dni, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:30 – 13:30. Zajęcia prowadzone są w dziesięcioosobowej grupie, w pracowni komputerowej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.
       Udział w kursach jest bezpłatny.
       Zgłoszenia na kurs przyjmowane są do końca czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu - ul. Świętego Ducha 23, III piętro, pok. 402, tel. 55 237 62 73.
      
Jadwiga Pawluk, Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • byłem raz na takich "warsztatach" jesli ktos sam sie bawil, metoda prob i bledow, albo uzywal tutoriali, nie ma po co isc, niczego nowego sie nie nauczy
Reklama