UWAGA!

Warsztaty plastyczne - nowy sezon

2012-08-29
Aktualizowany 2012-09-04 20:00
 

W poniedziałek, 3 września, po wakacyjnej przerwie zostaną wznowione warsztaty plastyczne w pracowni INVENI/RYT Bogdana Kilińskiego. Pracownia od kilkunastu lat wpisuje się w przestrzeń kulturalną Elbląga, przedstawiając mieszkańcom bogatą ofertę warsztatów plastycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Forma warsztatów plastycznych to szczególny rodzaj czasu i przestrzeni, w której wszystko jest możliwe, gdzie spotyka się wiedza o otaczającym świecie z potrzebą mówienia o nim i chęcią wyrażania siebie przy pomocy artystycznych środków wyrazu.
      
       Istotą spotkań warsztatowych jest proces twórczy , w który doskonale wpisuje się forma zabawy. Jest w niej miejsce na piękno, napięcie, równowagę, wyważenie i kontrast. Zabawa urzeka, oczarowuje, pełna jest rytmu i harmonii. Uwalnia nagromadzone emocje, uaktywnia sferę niewerbalną, uczy akceptacji siebie, wyzwala aktywne postawy, kształtuje wrażliwość estetyczną oraz staje się narzędziem promującym sztukę i kulturę.

 


      
       Pracownia plastyczna to magiczna przestrzeń, która powinna dawać poczucie bezpieczeństwa, relaksu i odpoczynku to przestrzeń o szczególnym oddziaływaniu arteterapeutycznym.
      
       Podobnie jak w latach poprzednich przygotowałem bogatą ofertę zajęć warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych. W ofercie swoje miejsce znajdą mali artyści 5 -6 lat, dzieci szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz dorośli szukający wytchnienia od codziennych obowiązków. Atutem zajęć w mojej pracowni jest praca w małych grupach, która z pewnością pozwala na bardziej indywidualne podejście do każdego uczestnika warsztatów.
      
       Szczególną propozycję kieruję do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Forma Małych Warsztacików Twórczych odbywających się w szkołach i gabinetach lekcyjnych, zakres tematów i technik plastycznych, stanowią doskonałe uzupełnienie podstaw programowych edukacji szkolnej a w szczególności bloku zajęć zintegrowanych w klasach I – III.
      
       Nową formą spotkań warsztatowych jest cykl zajęć o charakterze arteterapeutycznym. Skierowany jest do grup, w których pojawiają się trudności wychowawcze.
      
       Zapewniam wszystkie materiały potrzebne do realizacji poszczególnych zadań.
      
       Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej pracowni: www.inveniryt.pl
      


       -----------------Reklama-----------------------
Bogdan Kiliński, INVENI/RYT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej