UWAGA!

Ważne dla regionu, ważne dla nas…

 
Elbląg, Ważne dla regionu, ważne dla nas…
fot. nadesłana

Uczniowie Zespołu Szkół Turystyczno- Hotelarskich wraz z opiekunami Kamilą Urbańską i Aleksandrą Lewandowską uczestniczyli w konferencji poświęconej bitwie morskiej na Zalewie Wiślanym, organizowanej przez Urząd Marszałkowski.

Udało się wypromować bitwę pod Grunwaldem, czemu nie spróbować wypromować miejscowości takiej jak Suchacz? W pobliżu tej miejscowości, na wodach Zalewu Wiślanego, w 1463 r. doszło do starcia z flotą zakonu krzyżackiego. Od kilku lat na plaży odbywa się inscenizacja nawiązująca do zwycięskiej bitwy. Gdyby stała się ona „produktem turystycznym”, mogłaby ożywić turystycznie region nadzalewowy. Jak więc produkt „opakować”, by atrakcyjnie sprzedać? To główne pytania tej konferencji.
       Byliśmy uczestnikami pasjonujących obrad na temat nowego produktu turystycznego naszego regionu. Wieczorem w piątek i sobotę odbyły się w Suchaczu liczne atrakcje, w tym także rekonstrukcja bitwy, jaka odbyła się na tych wodach 15 września 1463 roku.
       [fotoc] Uczniowie klasy drugiej o profilu technik obsługi turystycznej w Zespole Szkół Turystyczno- Hotelarskich, wraz z Alicją Gronek oraz Karolem Wyszyńskim – przewodnikami PTTK w Elblągu, uczestniczą także w cyklu zajęć praktycznych organizowanych przy współpracy elbląskiego oddziału PTTK. Mimo niesprzyjającej aury wyruszyliśmy w plener, by poznać tajniki pracy pilota i przewodnika w praktyce. Nasze zajęcia związane z praktyką pracy przewodnika zaczęliśmy na elbląskiej starówce. Oczywiście zwiedzanie elbląskiej starówki rozpoczęliśmy od Bramy Targowej. Następnie poznaliśmy historię elbląskich tramwajów, Ratusz Staromiejski oraz makietę Elbląga, katedrę św. Mikołaja i Ścieżkę Kościelną. Zabytki elbląskiej starówki skończyliśmy oglądać w Muzeum Archeologiczno- Historycznym, gdzie do grupy przewodników dołączył kustosz muzeum Piotr Adamczyk. Zapoznaliśmy się z licznymi eksponatami i dawnymi walorami Elbląga, o których warto opowiadać turystom odwiedzającym nasze miasto.
       W tym roku otworzyliśmy klasę o profilu technik eksploatacji portów i terminali. Zawód nierozerwalnie związany z portem, więc także z Elblągiem, o czym świadczyć może jego rosnąca popularność.
       Poznaliśmy tego dnia piękno oraz trudy zawodu przewodnika, bo niełatwo zapanować nad grupą młodzieży i aurą, która tego dnia nam nie sprzyjała. Ale taka to praca. Piękna, pasjonująca, lecz wymagająca wielkiej elastyczności. Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu kontynuuje tradycje kształcenia zawodowego w praktyce, bo jak pokazują nasze doświadczenia to najlepsza forma poznania świata i zawodu.
      
      
ZS, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama