UWAGA!

Więcej godzin gimnastyki i logopedii

 Elbląg, Dzieci będą mogły skorzytać z dodatkowych zajęć logopedycznych oraz z gimnastyki korekcyjnej
Dzieci będą mogły skorzytać z dodatkowych zajęć logopedycznych oraz z gimnastyki korekcyjnej (fot. arch. AD)

Przedszkolaki, które mają problemy z wymową, a także te mające wadę postawy od lutego będą miały więcej bezpłatnych zajęć korekcyjnych. Być może od września uda się również wprowadzić dodatkowe godziny języka angielskiego.

Od lutego zwiększyła się liczba godzin zajęć korekcyjnych dla tych maluchów, które mają wady postawy, a także problemy z wymową. I tak w elbląskich przedszkolach łącznie odbywa się 148 godzin zajęć logopedycznych tygodniowo ( to o 33, 5 godz. więcej niż do tej pory), natomiast w oddziałach przedszkolnych znajdujących się przy szkołach podstawowych to 40 godzin tygodniowo. Dzieci będą mogły również skorzystać z gimnastyki korekcyjnej – w przedszkolach będą to 93 godziny (to 31 godzin więcej niż dotychczas), natomiast w oddziałach przedszkolnych łączna liczba to 14 godzin tygodniowo. W obu przypadkach są to zajęcia bezpłatne.
       Jak tłumaczył wiceprezydent Elbląga, Marek Pruszak, po dokładnej analizie okazało się, że bardzo wiele przedszkolaków takich zajęć potrzebuje.
       – Do tej pory przedszkola jakoś sobie radziły, zatrudniały specjalistów, ale to było szczątkowe . Teraz tych godzin będzie więcej – tłumaczył tę decyzję wiceprezydent Marek Pruszak. – Myślimy również o języku angielskim, być może uda nam się to wprowadzić od września.
       Dodatkowe zajęcia to koszt 40 tys. zł rocznie, a pokryje go dotacja z budżetu państwa przeznaczona dla samorządu.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Przedszkoli w Elblągu jest ponad 30,zatem wypada po 1 godzince na przedszkole. Świetnie! Zamiast 3 godzin przedszkolaki będą miały 4 godziny zajęć z logopedą. Znowu ENIGMATYCZNY artykuł z którego nic nie wynika dla mojego dziecka. Mam pytanie - Czy moja córka będzie miała w Elbląskim przedszkolu logopedię? W zeszłym roku w przedszkolu nie mieli nawet logopedy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  NICNIEROZUMIEM!!!!!!!!!!!(2014-02-20)
 • Rodzice jak zwykle wariują, albo za mało albo za dużo. Wieczne pretensje do przedszkola, do nauczycieli, którzy starą się jak mogą by dzieci miały to co trzeba i były szczęśliwe. Trudne czasy trzeba mieć nerwy opanowane co do niektórych rodziców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ------------(2014-02-21)
Reklama