UWAGA!

Więcej środków na elbląskie zwierzaki

 Elbląg, Więcej środków na elbląskie zwierzaki
Fot. arch. elbląskiego schroniska

Jak co roku radni pochylają się nad programem opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Stosowna uchwała będzie procedowana na kolejnej sesji Rady Miejskiej, 9 marca, a projekt od zeszłorocznego różni się kwotą przeznaczoną na te cele.

O projekcie uchwały dyskutowali dziś (6 marca) miejscy radni w ramach obrad Komisji gospodarki miasta.

- Jest to program, który zgodnie z ustawą powinien być w gminach uchwalony do dnia 31 marca - przypomniał uczestniczący w spotkaniu komisji Dariusz Ostrowski, dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta. Podkreślił, że planowany program jeśli chodzi o zakres nie różni się założeniami z jego poprzednimi wersjami sprzed roku i dwóch lat. - Różni się przede wszystkim kwotą wydatków, która jest przyjęta na poszczególne działania – zaznaczył.

Więcej kosztować będzie działalność elbląskiego schroniska i sterylizacja kotów. - Rzeczywiście ten problem kotów, które rozmnażały się ponad miarę w naszym mieście istniał i z pewnością ta kwota (114 tys. zł - red.) zostanie bardzo szybko wykorzystana w okresie wiosennym – przyznał dyrektor.

Projekt uchwały jednogłośnie poparli radni zasiadający w Komisji gospodarki miasta. W zeszłym roku na realizację "programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Elbląg" wydano 1 mln 243 tys. zł. Przeznaczono 34 tys. zł na opiekę nad wolno żyjącymi kotami, 7 tys. zł na zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, 2 tys. zł na zapewnienie miejsca dla zwierząt gospodarskich w gospodarstwie rolnym. Pozostałe pieniądze, 1 mln 200 tys. zł, przeznaczono na funkcjonowanie elbląskiego schroniska.

Tegoroczny projekt uchwały zawiera zapis o 1 mln 502 tys. zł. Przeznaczono 114 tys. zł na opiekę nad wolno żyjącymi kotami, 3 tys. zł na zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, 5 tys. zł na zapewnienie miejsca dla zwierząt gospodarskich w gospodarstwie rolnym. Działalność schroniska ma zasilić kwota 1 mln 380 tys. zł.

Jakie zadania realizowane są w ramach tego programu? Samorząd zobowiązany jest do zapewnienia bezdomnym zwierzętom miejsc w schronisku i poszukiwania dla nich właścicieli, odławiania bezdomnych zwierząt, realizowania obligatoryjnej sterylizacji i kastracji zwierząt, usypiania ślepych miotów, zapewnienia opieki weterynaryjnej zwierzętom, które ucierpiały w zdarzeniach drogowych, znakowania zwierząt na terenie miasta, edukacji społeczeństwa w zakresie prawidłowych postaw wobec zwierząt bezdomnych etc.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama