UWAGA!

Wizyta półzimowisk w Oddziale ŻW

 
Elbląg, Wizyta półzimowisk w Oddziale ŻW
fot. nadesłana

Tradycją stają się wizyty dzieci z półzimowisk organizowanych przez szkoły podstawowe w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. Również i w tym roku żołnierze elbląskiego oddziału w ramach programu „Bezpieczny Elbląg” odwiedzili lub gościli w swojej jednostce dzieci.

Były to dzieci z półzimowisk zorganizowanych przez Szkoły Podstawowe nr 4, 6, 9, 19. W planie jest jeszcze wizyta dzieci z półzimowiska zorganizowanego przez szkołę nr 12.
       Żołnierze oddziału ŻW odwiedzającym jednostkę małym gościom i ich opiekunom w czasie zwiedzania Sali Tradycji przybliżyli historię i tradycję swojej jednostki oraz opowiedzieli jaką rolę w wojsku pełni Żandarmeria Wojskowa.
       Ponadto dzieciom zaprezentowano sprzęt policyjny i dochodzeniowo-śledczy wykorzystywany w codziennej działalności służbowej przez żandarmerię.
       W trakcie prowadzonych pokazów dzieci mogły osobiście przymierzyć m.in. kamizelkę kuloodporną, założyć koledze kajdanki oraz wykonać odcisk własnych linii papilarnych.
       Poszczególne grupy dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego użytkowania sieci internetowej, bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się na drodze oraz jak należy bezpiecznie zachowywać się w czasie zimowych zabaw oraz zaprezentowano im pokaz chwytów obezwładniających i transportowych wykorzystywanych w czasie pełnienia służby patrolowej przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.
      
st. chor. szt. Paweł Kowalski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama