UWAGA!

Wjeżdżasz do Bażantarni rowerem? Łamiesz prawo

 Elbląg, Pod znakiem "zakaz ruchu w obu kierunkach" zostanie umieszczona odpowiednia tabliczka
Pod znakiem "zakaz ruchu w obu kierunkach" zostanie umieszczona odpowiednia tabliczka (fot. AD)

I to wcale nie jest żart. Przy czerwonym szlaku stoi znak, który mówi jasno, że przy tej drodze obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach, dla wszystkich, również i rowerzystów. Jednakże ci, którzy Bażantarnię odwiedzają wiedzą, że z zakazu nikt sobie nic nie robi.

Za złamanie tego zakazu można otrzymać nawet i 500 zł mandatu. Teoretycznie, bo praktycznie nikt takiego mandatu nie dostaje. Dowodem są setki elblążan na rowerach, którzy korzystają z tej trasy, zwłaszcza w weekendy. Wielu jeździ tak, że stanowi zagrożenie dla tych, którzy biegają albo spacerują i to właśnie te osoby, również teoretycznie, mogą domagać się, żeby dany rowerzysta teren opuścił – w końcu ogranicza go znak.
       - Tu nie chodzi o to, żeby zakazać jazdy rowerem po Bażantarnii, a o to, żeby nie wjeżdżały tam samochody. Więc niech ten znak sobie stoi, ale trzeba przyznać, że jest nieprecyzyjny – mówi Marek Kamm, elbląski oficer rowerowy i dodaje, że rzeczywiście, kultura jazdy rowerzystów często pozostawia wiele do życzenia.
       Teraz kwestia problematycznego oznakowania ma zostać rozwiązana. Jak zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej, który administruje Bażantarnią, do końca kwietnia pod znakiem umieszczona zostanie tabliczka "nie dotyczy rowerów oraz służb miejskich".
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wypowiedz godna geniusza " niech ten znak sobie stoi, ale trzeba przyznać, że jest nieprecyzyjny" , ha, ha, ha, . .. to kabaret czy on tak na powaznie? a swoja drogą ten imitujący prawdziwego oficera rowerowego człowieczek jest coraz bardziej irytujący, tyle gadał a g. .. .. zrobił
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  11
  rowerpowerr(2014-03-06)
 • No to mamy aferę, należało by powiadomić UOP, CBA, Straż Miejską i prezydenta.
 • Ten znak stoi tam od lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn(2014-03-06)
 • Zawsze mozna sie tłumaczyc ze wjechalo sie z drugiej strony bazentarni. .. a mozna np wjechac od dąbrowy albo za debica mozna tez podjechac pod gore chroberego. Krotko mowiac mozna rowerzysta naskoczyc. Znaki musialyby byc na wszystkich drogach wjazdowych, a nie sa.
 • słup na środku ściezki rowerowej koło stacji Neste jest za to bardzo precyzyjny, czas zacząć rozliczać ludzi za ich pracę, a nie ich paplaninę jak to uzdrowią sytuację rowerzystów w mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  1
  hwdor(2014-03-06)
 • To to nic. Po prostu trzeba jechać ostrożnie. Najgorsi są piesi, którzy spacerują sobie po ścieżce rowerowej i wcale nie zważają na rowerzystów. To jakaś makabra. Jak takiej jednej Pani zwróciłem uwagę, że to ścieżka rowerowa a nie chodnik, to mało mnie z roweru nie zrzuciła. Jej zdaniem to powinienem jechać po ulicy bo to nie jest ścieżka rowerowa tylko chodnik, bo przecież po obu stronach jezdni robi sie chodniki, a jak nie ma chodnika to nie Jej wina. Będzie sobie spacerować tam gdzie ma ochotę, czyli po prawej lub lewej stronie jezdni w zależności od humoru. W sumie to nie wiem, czemu Skanska zrobiła chodnik tylko po jednej stronie jezdni. przecież tam jest tyle miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  karinamarek(2014-03-06)
 • wystarczy prowadzić rower podczas mijania znaku
 • " wystarczy prowadzić rower podczas mijania znaku " - NIE wystarczy, bo to jest ZAKAZ RUCHU, a nie ZAKAZ WJAZDU ! Kłania się znajomość przepisów. To że znak jest głupio ustawiony nie oznacza, że trzeba pisać głupoty jak go nie respektować.
 • Rower to zdrowie i nikomu nie szkodzi a ci jada samochodami to im wolno.
 • ??to po co zrobili tam trasę rowerową?? tylko aby kase wydać jak zwykle niepotrzebnie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  madlinn_2121(2014-03-06)
 • faktem jest, że na ulicy Chrobrego (dojazd do Góry Chrobrego) panuje dzicz. .. Jestem tam zawsze pieszo bo chodzę z psem na spacer ale skręca mnie jak ludzie chodzą po ścieżkach rowerowych. Do tego jak przejeżdżając tamtędy samochodem często trzeba mijać biegaczy, którzy zasuwają po ulicy. Chodnik piękny, równy ale lepiej po asfalcie utrudniać ruch. Każdy sobie tam robi co chce i nie myśli o innych uczestnikach ruchu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  AnaHana(2014-03-06)
 • Teraz po zimie znak nie potrzebny, bo leśnicy tak zryli większość szlaków, ze i tak nie można jeździć rowerem. Przejść też nie bardzo można. Ciekaw jestem czy ktoś odpowiedzialny za te zniszczenia naprawi szlaki.
Reklama