UWAGA!

Wolontariusze z Gimnazjum nr 4

Elbląg, Wolontariusze z Gimnazjum nr 4
fot. nadesłana

Kolejny raz młodzież Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Podziel się Posiłkiem". Przez dwa dni uczniowie w dwóch elbląskich sklepach zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością.

Zbiórka miała na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. W Elblągu zgromadzoną żywność Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do Środowiskowego Hufca Pracy 14-1.
       Pragniemy podkreślić, że młodzież Gimnazjum nr 4 była najliczniejszą grupą wolontariuszy (ponad 50 osób) wśród wszystkich elbląskich szkół - co również zostało zauważone przez organizatorów zbiórki. Już niedługo kolejny raz będziemy mieli szansę pomóc potrzebującym, więc kochana młodzieży bądźcie czujni …
      
      
Anna Ostrasz, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • akcja spoko ale dlaczego żywność trafia do domów dziecka? to instytucje które mają pomagać nam a nie my im
 • To żenujące że żyjąc w najlepszym ustroju na świecie trzeba wyręczać nasz rząd. Zakładam że komuna była be :)
 • Do ccr :Wolontariat jest na całym świecie, nawet w najbogatszych państwach, tu nikt nikogo nie wyręcza. Zaraz będziesz miał pretensję, że rząd nie przeprowadza cię za rączkę przez ulicę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  kachaa(2014-10-06)
 • do kachaa = Rząd nie będzie musiał przeprowadzać mnie przez ulicę bo własnie wróciłem z prywatnego gabinetu lekarskiego gdzie lekarz zrobił mi zabieg na sprzęcie z WOŚP.
Reklama