UWAGA!

Wybrali najpiękniejsze kalendarze

 
Elbląg, Wybrali najpiękniejsze kalendarze
fot. nadesłana

W Publicznej Szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w VII edycji "Wojewódzkiego Konkursu na Niemiecki Kalendarz Adwentowy". Konkurs organizowany jest dla wszystkich szkół na Warmii i Mazurach w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Wcześniej był to konkurs powiatowy a od trzech lat ma rangę konkursu wojewódzkiego, w którym wielu uczniów zdobyło już nagrody i wyróżnienia. Organizatorami konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Publiczna Szkoła Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. Od tego roku również Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu przyłączyła się jako współorganizator konkursu.
       Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród elbląskich szkół, ale również innych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Co roku napływa bardzo wiele pięknych, samodzielnie wykonanych kalendarzy adwentowych, a uczniowie prześcigają się w pomysłowości i technice ich wykonania.
       Uczniowie nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz ze swoimi nauczycielami zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie. Uroczystą galę wręczenia nagród i wyróżnień poprowadzili studenci PWSZ w Elblągu. Uczniowie Publicznej Szkoły SPSK w Elblągu przedstawili jasełka po niemiecku a studenci przedstawili prezentacje niemieckich tradycji adwentowo-bożonarodzeniowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu przedstawili wiersze świąteczne oraz szkolny zespół ,,Złota Nuta’’ zaśpiewał kolędy i piosenki świąteczne.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama