UWAGA!

Wycieczka rowerowa do Przezmarka

 
Elbląg, Wycieczka rowerowa do Przezmarka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w pierwszej z cyklu trzech wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą wieś Przezmark, w której stoi zabytkowy kościół z XIV wieku. Start w niedzielę (8 lipca) o godz. 10.

- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
       Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Na początku naszej jazdy czeka nas wspinaczka na Wysoczyznę Elbląską do wsi Przezmark. Tam przyjrzymy się średniowiecznemu kościołowi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz sprawdzimy nowe miejsce odpoczynku rowerzystów. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.
       Dzięki wsparciu sponsorów na uczestników wycieczki będą czekały gadżety i słodycze. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę 8 lipca o godz. 10 z Ronda Kaliningrad. Dystans do przejechania to około 18 km. Zakończenie wycieczki w parku Bażantarnia na polanie z wiatami.
       Czas trwania imprezy to około 3 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.
      
Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama