UWAGA!

Wykłady dla zdrowia

We wtorek 6 maja w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej odbędą się dwa prozdrowotne wykłady – pierwszy pn. „Jak zapobiegać sezonowym depresjom” rozpocznie się o godz. 15.30, drugi zaś pn. „Zagrożenia wynikające z inhalowania dymu tytoniowego (bierne i czynne palenie)” o godz. 16.35. Wstęp wolny.

Wykłady są częścią projektu „Twoje Zdrowie w Twoich rękach”, który realizuje Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Uniwersytetem III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Mają na celu wzrost wiedzy w zakresie ochrony zdrowia. Prelekcje odbędą się w sali 215 EUH-E przy ul. Lotniczej 2.
     W ramach projektu działa także infolinia 0 800-703-026, która służy upowszechnieniu bezpłatnego, specjalistycznego poradnictwa dla osób, które mają trudności z dotarciem do informacji (świadczenie porad z zakresu dietetyki, sprzętu rehabilitacyjnego oraz porad edukatorów zdrowia).
     Poradnicy udzielają porad w poniedziałki, wtorki i środy w godz. od 12 do 16. Można zasięgnąć informacji m.in. na temat ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych oraz programów PFRON.
     W poniedziałki, wtorki i środy w godz. od 16 do 18 na telefony czekają edukatorzy zdrowia. Ich pomoc obejmuje korzystanie z placówek służby zdrowia na terenie miasta i województwa, korzystanie z programów profilaktycznych oraz z opieki medycznej dla przyjeżdżających i wyjeżdżających w krajach UE. Udzielą także porad z zakresu zdrowego trybu życia.
     Natomiast w siedzibie ERKON przy ul. Zw. Jaszczurczego 15 dodatkowo można skorzystać z porad specjalisty ds. sprzętu rehabilitacyjnego, który udziela porad w czwartki od godz. 12 do 15 oraz dietetyka, który dyżuruje we wtorki od godz. 15 do 18.
     Projekt „Twoje Zdrowie w Twoich rękach” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Środków Przejściowych 2005 „Podnoszenie świadomości społecznej i wzmocnienie rzecznictwa oraz działań monitorujących organizacji pozarządowych”.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama