UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z miłości do zwierząt

 
Elbląg, Z miłości do zwierząt
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu kocha zwierzęta. Udowodniła to w ubiegłym tygodniu. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowała szereg akcji poświęconych czworonogom. 

Tygodniowi zwierząt przyświecało kilka celów: wzbudzanie zainteresowania światem zwierząt, ukazanie jego różnorodności i piękna, sprawdzanie własnej wiedzy na jego temat, uświadamianie sobie styczności świata zwierząt i świata ludzi oraz ogromnej odpowiedzialności człowieka za zwierzęta żyjące na naszej planecie.  W programie obchodów były konkursy i wystawy poświęcone zwierzętom. Wisienką na torcie okazała się "Wystawa żywych zwierząt", na którą uczniowie przynieśli do szkoły swoje zwierzątka. Planowanym efektem Szkolnego Tygodnia Zwierząt miała być zbiórka ręczników papierowych i żołędzi dla dzików mieszkających w Ośrodku Tymczasowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Jelonki" w Nowym Monostarzysku. Rezultat zbiórki przeszedł planowane efekty.  Uczniowie nazbierali 120 kg żołędzi, worek orzechów włoskich i 176 rolek ręczników papierowych. Niespodziewanie (nie było tego w planach) zebrano jeszcze nieco karmy, koców, ręczników materiałowych, poduszek i podkładów.  Wszystko trafiło już do ośrodka. Zwierzęta chyba wiedziały, że przyjechała pomoc od uczniów i rodziców z szóstki, bo cieszyły się skacząc i merdając ogonkami. W Szkole Podstawowej nr 6  będą odbywały się kolejne akcje na rzecz zwierząt w potrzebie, bo w taki sposób uczniowie trenują dobro. Szkoła zachęca do pomocy Ośrodkowi "Jelonki" i elbląskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Elżbieta Domska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama