UWAGA!

Zapisz się na III Elbląski Bieg Nadziei, by pomóc hospicjum

 Elbląg, Zapisz się na III Elbląski Bieg Nadziei, by pomóc hospicjum
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Już 15 maja w Bażantarni odbędzie się III Elbląski Bieg Nadziei. To charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna, której uczestnicy mają do pokonania różne dystanse po szlakach Bażantarni, pomagając jednocześnie Hospicjum Elbląskiemu.

To trzecia edycja Elbląskiego Biegu Nadziei, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Odbędzie się w niedzielę, 15 maja, w Bażantarni, a na uczestników czekają bieg na 5 i 10 km, marsz na 3 km i biegi dla dzieci. Imprezie będzie towarzyszył rodzinny piknik. Start do biegów i marszu odbędzie się z polany przy ul. Sybiraków w Elblągu, tam też będzie znajdować się meta. Początek imprezy o godz. 10, start pierwszego z biegów - o godz. 11.

- Celem imprezy jest m.in. propagowanie idei opieki hospicyjnej wśród mieszkańców, pozyskanie środków na działalność statutową Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego, propagowanie zdrowego stylu życia i integracja mieszkańców – informują organizatorzy.

Na uczestników każdego z dystansów będzie na mecie czekał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Trasy będą oznaczone, uczestnicy otrzymają numery startowe, napój i batonik, utworzony zostanie także punkt nawadniania.

Zapisy na III Elbląski Bieg Nadziei potrwają do 10 maja, obecnie na liści startowej jest ponad 80 osób. Minimalne wpisowe to 40 zł, na miejscu będzie też prowadzona kwesta. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. Placówkę można też wspierać przez cały rok, wpłacając datki na internetową zrzutkę.

 

Regulamin imprezy i link do zapisów znajdziecie tutaj.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba zgubiliście w tytule słowo "na"...
 • Jak to jest że opłata dla wszystkich taka sama czyli 40 zł dla biegu na 5,10 km czy dzieci a już patrząc na nagrody za bieg to za 5,10 km dla miejsc 1-6 puchary a dla dzieci.... NIC... A nie można przeznaczyć po 3 puchary dla biegu 5 km 10km i dzieci. ?? Jak zwykle w Elblągu tylko żerują na tym. Kasa kasa się liczy. I nie piszcie że to na Hospicjum bo tyle to wiem i chętnie dam ale tak nie powinno być
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Ania Kalina(2022-05-05)
 • Też to dostrzegłem(chodzi o kasę za bieg dzieci) ale widać zaraz nteresowanie...4 osoby zapisane pamiętajcie że czasami zrobić połowę wpisowego i zachęcić duuużo więcej osób do biegu niż wygórowane cenę dla 4 osób. Pozdrawiam
 • Uff. Już myślałem ze na pomoc ukrom.
Reklama