UWAGA!

Zawadzie przyjaciół nie zabraknie

 Elbląg, Zawada ma wielu przyjaciół, którzy chcą troszczyć sie o osiedle i jego mieszkańców
Zawada ma wielu przyjaciół, którzy chcą troszczyć sie o osiedle i jego mieszkańców (fot. WS)

Powstało Stowarzyszenie Przyjaciół „Zawada”. Podczas spotkania założycielskiego został przyjęty statut i wybrano członków zarządu oraz komisji rewizyjnej. Zobacz, czym będzie zajmowała się organizacja i na co mogą liczyć mieszkańcy osiedla.

- W skład zarządu nowego stowarzyszenia wchodzą: Danuta Andrzejewska, Joanna Pietraszewska, Alicja Sobecka, Wiesław Wiewiórka oraz Wojciech Rudnicki. Czy do stowarzyszenia może przystąpić każdy, czy tylko mieszkańcy osiedla „Zawada”? Jakie są kryteria?
       Wojciech Rudnicki: Po zarejestrowaniu Stowarzyszenia w KRS zapraszamy wszystkich przyjaciół Osiedla. By zostać członkiem naszego stowarzyszenia trzeba będzie złożyć deklarację i mieć poparcie dwóch jego członków. Misją Stowarzyszenia jest realizowanie i popieranie wszelkich działań służących dobru mieszkańców Osiedla mieszkaniowego „Zawada”, a nikt tak, jak mieszkańcy osiedla nie zna jego problemów.
      
       - Został pan wybrany do władz stowarzyszenia. Proszę powiedzieć, jakie są główne cele organizacji, co jest priorytetem?

       - Zgodnie z przyjętym Statutem priorytetem w działalności Stowarzyszenia będzie więc szeroko rozumiane dobro mieszkańców Osiedla Zawada. Wiem, że mieszkańcy oczekują zwiększenia bezpieczeństwa na osiedlu, tego by „Zawada” była dla nich bardziej przyjazna. Trzeba zatem podjąć działania w tym zakresie. Nie zapominamy o osobach niepełnosprawnych i starszych. Z pewnością będą też działania wspierające integrację i rozwój społeczności lokalnej. Pamiętamy o działalności na rzecz dzieci i młodzieży: od promocji rekreacji, turystyki i sportu, kultury fizycznej po zapobieganie przyczynom i skutkom wszelakich uzależnień. Chcemy także promować rozpowszechnienie wiedzy z zakresu ratownictwa przedmedycznego i innych form ratownictwa.
      
       - Czy już wiadomo, kiedy stowarzyszenie zacznie formalnie działać?

       - Stowarzyszenie zacznie funkcjonować z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego. Do czasu wpisania do KRS członkowie założyciele będą spotykać się w celu opracowania planu pracy na ten rok.
      
       - W jaki sposób chcecie państwo pozyskiwać środki na działania?
       - Z pewnością będą to składki członkowskie, jednak nie wykluczamy pozyskiwania środków finansowych z zewnątrz w postaci dotacji czy darowizn oraz środków finansowych z Unii Europejskiej, jednak są to plany na przyszłość, kiedy Stowarzyszenie już zacznie prężnie działać na rzecz mieszkańców Zawady.
      
       - Dziękuję za rozmowę i życzę stowarzyszeniu powodzenia.
      
Rozmawiała: Marta Kowalczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe, co chcecie zmieniać, skoro cała Zawada należy do Zakrzewa, a w Zakrzewie jest już Rada członkowska. ..
 • Następny dziwny twór do brania naszych pieniędzy i nic nie robienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  spółdzielca.(2014-02-03)
 • No to pięknie, mamy spółdzielnię, teraz stowarzyszenie, co musi powstać nowego aby psie odchody zginęły z pod okien i balkonów, może partia zielonych ? Pozdrawiam
 • Nie. .. .kultura. .właścicieli psów.
 • Takie duże osiedle, niczym małe miasto a dopiero teraz powstają, jakieś stowarzyszenia. Z nazwą " Zawada" , co to za społeczeństwo mieszka tam. Mówiono kiedyś, ,że to sypialnia Elbląga i chyba faktycznie do nie dawna " spało " Ale czas się obudzić. Powodzenia, życzę Stowarzyszeniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  UszatekzPO(2014-02-03)
 • PIS zawsze proobywatelski w przeciwieństwie do popaprańców
 • Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  8
  Cenzor(2014-02-03)
 • Ale 90% właścicieli jest bez kultury, a więc ?
 • czyli sami swoi. Ty i ja /między innymi/ albo tacy sami.
 • Gdyby zarządca - tu Spóldzielnia - pracowała należycie, nie byłyby potrzebne żadne stowarzyszenia ani komitety. Po wczorajszym rekonesansie po ulicach z zabudowaniami Sielanki oraz wspólnorami mieszkaniowymi doszedłem do wniosku, że naprawdę zawada jest BE. Miasto dawno zrobiło termomodernizację, pozakładało trawniki, nowe nasadzenia, wymalowało klatki schodowe. A na zawadzie nie robi sie nic ! Te 5 na 40 budynków poddanych ociepleniu to jest wszystko. Z krzaków zwanych kiedyś zywopłotem zrobiło sie bonsai, elementy betonowe z logii w wysokich budunkach odpadają, a Spóldzielnia wpadła w samozadowolenie. Zrobilismy ocieplenie aż 5 budynków!!! a moze tylko tyle ? Zarząd powiadomił swoich członków, ze dalsze ocieplenie budynków bedzie jesli bedą środki z Unii. A jesli nie będzie? Jesli nie będzie, będę namawiać ludzi do niepłaxcenia na fundusz remontowy. Z informacji na stronier spółdzielni dowiedziałem się, że 4 mln zł to jest fundusz remontowy. kto ich z tego rozlicza?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  cudaniewidy(2014-02-04)
 • Zawadzie nie jest potrzebny nowy przyjaciel, jej potrzebny jest Zarządca!!!!! Bo przeciez spóldzielnia w obecnym składzie to jest ktoś, kto z pewnoscia nie jest zarządcą. A ponadto obniżenie pracownikom zarobków o 50 %, do średniej w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  takiebidy(2014-02-04)
 • stara czapa, która siedziała kiedyś w radzie nadzorczej i nic nie robiła tylko brała kasę raptem stała się miłośnikami Zawady
Reklama