UWAGA!

Zbiorowe ściskanie pod katedrą

 
Elbląg, Pod katedrą ściskano się i trzymano za ręce
Pod katedrą ściskano się i trzymano za ręce (fot. Michał Skroboszewski)

Na całym świecie katolicy rozpoczęli Rok Miłosierdzia. Nie inaczej było w Elblągu, gdzie z tej okazji kilkadziesiąt osób "obejmowało" katedrę św. Mikołaja. Chodziło również o to, żeby przytulić się do sąsiada obok i go uścisnąć. Zobacz więcej zdjęć.

W tę niedzielę diecezja elbląska oficjalnie rozpoczęła Rok Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji młodzi katolicy postanowili otoczyć katedrę św. Mikołaja, przytulić osobę obok oraz uścisnąć sobie dłonie.
       - Przewidzieliśmy, że będzie dzisiaj tak zimno, dlatego stwierdziliśmy, że warto zrobić coś, co rozgrzeje serca ludzi - mówił ks. Tomasz Wieczorek, jeden z koordynatorów Światowych Dni Młodzieży Diecezji Elbląskiej. - Oprócz tego chcieliśmy pokazać, że jako młodzi ludzie chcemy wziąć pewną odpowiedzialność za naszą diecezję. Pojawili się tu wszyscy młodzi katolicy, często zrzeszeni we wspólnotach parafialnych, ale nie tylko.
       Na koniec wszyscy stanęli tak, by uformować skrót ŚDM pochodzący od Światowych Dni Młodzieży. Te odbędą się w przyszłym roku w Krakowie, ale młodzi z elbląskiej diecezji powoli zaczynają działać.
       - W przyszłym roku przyjedzie do nas grupa ok. 300 młodych Niemców, którzy spędzą pięć dni w diecezji elbląskiej i stąd pojadą do Krakowa na spotkanie z papieżem – mówił ks. Wieczorek.
       Rok Miłosierdzia potrwa do listopada przyszłego roku.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama