UWAGA!

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 już nie przy ul. Zamkowej...

2018-06-12
09:29
 
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 już nie przy ul. Zamkowej...
fot. nadesłana

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZSZ Nr 1 odbędzie się ostatni raz. Po ponad półwiecznej lokalizacji szkoły przy ul.Zamkowej 16 a w Elblągu ZSZ Nr 1 zmienia swoją siedzibę. Od 1 września 2018 r. będzie funkcjonować przy ul. Robotniczej 173 (obecne Gimnazjum Nr 2).

Zamkowa, bo tak nazywają ją uczniowie, wykształciła w tym miejscu wiele pokoleń: mechaników, elektromechaników, lakierników, elektryków. W ostatnich latach pojawiły się kierunki, niekoniecznie nowe, ale unowocześnione – np. operator obrabiarek skrawających. Albo technik odlewnik. Zastanowiwszy się chwilkę, niejeden elblążanin mógłby wskazać członka rodziny, który pracował w historycznym już Zamechu, czy aktualnym Elzamechu lub GE. Wcześniej jednak uczył się zawodu właśnie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1.
       ZSZ Nr 1 pozostaje otwarty na wyzwania i nowe pomysły, wszystko dzięki uczniom, wykwalifikowanej kadrze nauczycieli-pedagogów oraz przyjaciołom szkoły. Mowa oczywiście
       o lokalnych przedsiębiorcach, którzy zapraszają uczniów na praktyki uczniowskie. Młodzi ludzie poznają szczegółowo charakter pracy i mają szansę wdrażania się do zawodu już od pierwszej klasy. Z dumą opowiadają o doświadczeniach nabytych w firmach takich, jak: EDBA, Kromet, Stokota, Metal Expert, Metalmor, Eltech, PPŁŚ, Autodas i wielu innych.
       Szkoła realizuje projekty unijne pn. „Modernizacja szkolnictwa zawodowego” oraz „Lepszy w zawodzie – dostosowanie systemu kształcenia uczniów elbląskich szkół

  Zespół Szkół Zawodowych nr 1 już nie przy ul. Zamkowej...
fot. nadesłana


       i placówek oświatowych do potrzeb lokalnego rynku pracy”. Projekty te są przykładem inwestycji szkoły przede wszystkim w ucznia, następnie nauczyciela. Aby osiągnąć sukces, trzeba również posiadać zaplecze w postaci nowoczesnych pracowni praktycznej nauki zawodu – te projekty dają takie możliwości.
       Absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 nie mają problemu ze znalezieniem pracy – są bardzo dobrze oceniani na rynku lokalnym, i nie tylko. Większość
       z nich, zanim ukończy szkołę, może pochwalić się zaproszeniem do dalszej współpracy, chociażby tam, gdzie odbywają zajęcia praktyczne. Są i tacy, którzy odważnie rozpoczynają karierę zawodową, zakładając własną działalność gospodarczą.
       Zamkowa zmienia tylko siedzibę, ale tylko na lepszą. Pojawi się więcej miejsca na realizację pomysłów, których nigdy uczniom nie brakowało. A także na wzmożenie aktywności fizycznej, bo będą ku temu lepsze warunki.
       Młodzież, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 wierzą, że szkoła nadal pełnić będzie ważną, edukacyjną rolę wśród elbląskiej, i nie tylko, społeczności.
      


       ----- artykuł sponsorowany ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej