UWAGA!

Znikające koła ratunkowe

 Elbląg, Koła pojawią się na bulwarze w piątek
Koła pojawią się na bulwarze w piątek (fot. Anna Dembińska)

Dlaczego na bulwarze Zygmunta Augusta nie ma kół ratunkowych? Z pewnością przydałyby się podczas środowej akcji ratunkowej na rzece. - Koła zawsze instalujemy na majówkę i zdejmujemy na koniec sezonu. Już dwa razy zdarzyło się, że je ukradziono – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu, który zarządza tym terenem.

Cztery koła ratunkowe wraz z bosakami pojawiły się na bulwarze Zygmunta Augusta w 2013 roku, po zakończeniu budowy zwodzonych mostów i modernizacji nadbrzeża. Bardzo szybko okazało się, że są łatwym łupem dla złodziei.
       - Już dwa razy doszło do kradzieży kół, zginęły też bosaki. Przed tym sezonem kupiliśmy nowe koła, każde kosztuje 150 zł. Zainstalujemy je w piątek, przed majówką i zdejmiemy po zakończeniu sezonu. Co roku tak robimy. W rzece obowiązuje zakaz kąpieli, koła wiszą na wszelki wypadek podczas sezonu żeglugowego. Nie są do zabawy, ale właśnie po to, by pomóc w ratowaniu życia – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu, który zarządza tym terenem.
       Jak twierdzi dyrektor portu, do dzisiaj sprawców kradzieży kół nie ustalono, mimo że w pobliżu działa monitoring. - Został za to dzięki monitoringowi złapany sprawca kradzieży elementów ze skrzynki z energią elektryczną, mieliśmy też przypadek kradzieży aluminiowych pokrywek do hydrantów – dodaje Arkadiusz Zgliński.
       Jaki los w tym roku czeka koła ratunkowe? Być może złodziei ruszy sumienie i nie połaszą się na przedmioty, które innym mogą uratować życie?
RG

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Co za motłoch w tym Elblągu. .. .
  • obyś sie topił złodzieju i nie miał koła ratunkowego.
  • Umocować do linki 30 metrowej i tyle. Jeśli ktoś kto tak zaprojektował myślał że to będzie długo wisieć, to jest co najmniej dziwny. .To jest Elbląg. Co drugi to złodziej.
  • Boże jedyny co za patologiczny kraj!! jak dobrze, że wyjechałem z tego przeklętego państwa za Odrę gdzie od lat takiego roweru nigdy nie zabezpieczam czy to pod marketem czy gdziekolwiek indziej, a jeżdżę nim codziennie. A w Polsce to nawet koło ratunkowe zakoszą. Brak słów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    7
    Brakslow(2016-04-28)
  • Ci z monitoringu spali ? Jak pozwolił ukraść to niech płaci za swoich.
  • Zarzadzajacy Bulwarem niestety nie sprawdza sie. Zawsze jest brudno pelno smieci a lampki ktore sa w podlozu nie naprawione od dwoch lat W ogole o stare Miasto nikt nie dba Ulica Wodna przejezdzaja codziennie tysiace samochodow kierowcy skracaja sobie droge do Alstom strach tam spacerowac z dziecmi w tym ruchu halasie i spalinach Czy nikt tego nie widzi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    1
    obserwatorelblaga(2016-04-28)
  • Monitoring chyba jest?
  • To po co ten monitoring skoro każdy może sobie bez przeszkód ukraść koło ratunkowe. Czy operator monitoringu nie zwraca uwagi na kogoś kto po mieście chodzi z kołem ratunkowym???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    0
    jrjrjrjjrjrjr(2016-04-28)
  • Mi się wydaje, że nawet nie koniecznie musiały być skradzione te koła. W tym mieście są idioci co by je wrzucili do kanału, żeby tylko pokazać światu, że są kretynami.
  • Do Brak słów w DE to ty chyba roweru nie zabezpieczasz ale na wiosce w zagrodzie ja tu żyję i wiem z jakimi systemami ludzie w plecaka jeżdżą a zostaw choć rower na chwilę bez zapięcia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    Bodensee(2016-04-28)
  • Jak to jest ze taka bogata gmina jak krynica Morska na nic nie ma kasy? Co drugi dom to pensjonat albo ośrodek wczasowy. Mi się wydaje że połowa właścicieli nie płaci podatku albo płaci ale nie w Krynicy. Kiedy samorząd się za to weźmie. Czy ma to zrobić CBA?
  • Spróbujcie przejechać na czerwonym albo nie włączyć kierunkowskazu, to okaże się jednak, że monitoring działa wzorowo i milicja obywatelska pojawia się w ciągu 2 minut, żeby zarobić na pińcet+.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    RedaktorJabłkalski(2016-04-28)
Reklama