Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-11-14 I po co to niszczycie!

  Elbląg. I po co to niszczycie!

  Minął niespełna miesiąc od oficjalnego otwarcia Podwórka Talentów Nivea przy SP 12, a już kilka urządzeń zostało zniszczonych. Wandale zabierają dzwonki, wykręcają trójkąty do grania, a nawet plastikowe zabezpieczenia. Szkoła chce monitoringu, ale stara się też walczyć z wandalami innymi sposobami. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-10 Tak będzie świętował Elbląg

  Elbląg. Tak będzie świętował Elbląg

  11 listopada na pl. Jagiellończyka w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się wspólne śpiewanie Roty. Elblążanie podejmią próbę pobicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu.

 • 2018-11-09 Polała się krew

  Elbląg. Polała się krew

  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Elbląscy strażacy i policjanci oddali krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu. To już kolejna akcja elbląskich mundurowych.

 • 2018-11-09 Gdy zgaśnie światło w mieście...

  Elbląg. Gdy zgaśnie światło w mieście...

  - Najnowsza część ścieżki rowerowej do Krasnego Lasu to bajka, ale im bliżej miasta, tym gorzej. Świeci się co trzecia latarnia, a na zakręcie na mostku – żadna – napisała do nas jedna z Czytelniczek. Po naszej interwencji firma Energa Oświetlenie usunęła awarię.

 • 2018-11-09 Historia turbiną się toczy

  Elbląg. Historia turbiną się toczy

  Kto wie, jak potoczyłaby się historia Elbląga gdyby nie ten ogromny zakład. Czy byłoby to miasto z tradycjami jazzowymi? Czy przyjechaliby tu wybitni artyści, którzy pozostawili po sobie pamiątki w postaci form przestrzennych? Czy powstałaby Galeria El i nowe, miejskie osiedla? Okazją do tego, by poznać wpływ dawnego Zamechu, a obecnie General Electric na dzieje miasta są spotkania organizowane z okazji 70-lecia powstania Biura Konstrukcyjnego Turbin Parowych w Elblągu. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2018-11-07 Sto lat niepodległości według młodych

  Elbląg. Sto lat niepodległości według młodych

  Konferencja naukowa, mural, festiwal piosenki patriotycznej, konkurs prac plastycznych oraz wycieczka „Śladami generała Józefa Hallera” - tak elbląska młodzież uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbyła się gala, która kończyła projekt realizowany przez 400 uczniów z naszego miasta. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-07 Elbląskie Anioły w Ekspresie Reporterów

  Elbląg. Elbląskie Anioły w Ekspresie Reporterów

  Rano odbierają wiadomości od darczyńców, potem jadą do pracy, a w międzyczasie podrzucają potrzebującym zupę czy drugie danie. Rozdają posiłki bezdomnym, starszym ludziom, samotnym matkom. I jeszcze im mało. W planach mają stworzenie Brygady Elbląskich Aniołów. A przecież mają własne rodziny, własne problemy, własne rachunki do opłacenia. Pisaliśmy o nich kilka miesięcy temu, teraz materiał o szczytnej akcji zrealizował Magazyn "Ekspresu reporterów" z TVP 2.

 • 2018-11-07 Pobiegną dla zwierzaków ze schroniska

  Elbląg. Pobiegną dla zwierzaków ze schroniska

  Elblążanka Anna Guzowska-Ławrynowicz z psem Brutusem wezmą udział w Biegu Niepodległości na dystansie 10 kilometrów. Zarówno wolontariuszka, jak i pies, pobiegną w szczytnym celu. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa biegowa.

 • 2018-11-06 Muzeum otwiera podwoje po remoncie

  Elbląg. Muzeum otwiera podwoje po remoncie

  W czwartek, 8 listopada o godz. 16 po blisko dwóch latach Muzeum otworzy ponownie budynek Gimnazjum oraz po raz pierwszy udostępni zwiedzającym najstarsze piwnice skrzydła południowego Podzamcza. Oba obiekty przeszły gruntowny remont, a za sprawą nowych wystaw i instalacji multimedialnych goście będą mogli dosłownie i w przenośni zagłębić się w historię miasta i regionu.

 • 2018-11-06 Pamięci zamordowanych w Charkowie

  Elbląg. Pamięci zamordowanych w Charkowie

  Od dziś (6 listopada) przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Robotniczej rosną dwa dęby upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej. Jeden z dębów na terenie szkoły rośnie od ośmiu lat, drugi został przesadzony z terenu byłej siedziby ZSZ nr 1 z ul. Zamkowej. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-11-04 Marszałek jak żywy

  Elbląg. Marszałek jak żywy

  Tak można powiedzieć o Piotrze Lichocińskim, nauczycielu wychowania fizycznego z Elbląga, który wcielał się w rolę Józefa Piłsudskiego podczas obchodów Święta Niepodległości. Ma duże szanse, by wygrać konkurs „Szukamy marszałka”, ogłoszony przez miasto Sulejówek, gdzie mieści się muzeum marszałka Piłsudskiego.

 • 2018-11-04 Galeria pod psem i kotem (Odc.26)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.26)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego Schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2018-11-02 Elbląg w formie (magazyn samorządowy, odc. 94)

  Elbląg. Elbląg w formie <em> (magazyn samorządowy, odc. 94) </em>

  Dron będzie badał jakość powietrza w mieście, program wymiany systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne będzie kontynuowane w przyszłym roku, centrum rehabilitacji zyskało nowy sprzęt do ćwiczeń, Wszystkich Świętych w Elblągu - to tematy poruszane w najnowszym odcinku Magazynu Samorządowego "Elbląg w formie".

 • 2018-11-02 Listopadowe bezpłatne warsztaty w CH Ogrody

  Elbląg. Listopadowe bezpłatne warsztaty w CH Ogrody

  W strefie coworkingowej CH Ogrody przez cały miesiąc odbędą się liczne warsztaty i spotkania o zróżnicowanej tematyce. Przed nami zajęcia dla dzieci, spotkania dla dorosłych i aktywności dla całych rodzin. Wszystko to za darmo!

Google
Rek
 • 2018-11-14 Ich projekty elblążanie ocenili najwyżej

  Elbląg. Ich projekty elblążanie ocenili najwyżej

  W Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie prezydenta Witolda Wróblewskiego z wnioskodawcami projektów, które zwyciężyły w tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Było ono okazją do pogratulowania pomysłodawcom oraz podziękowania im za aktywność i społeczne zaangażowanie.

 • 2018-11-14 Słodycze w prezencie na Mikołajki

  Elbląg. Słodycze w prezencie na Mikołajki

  Ponad 200 paczek ze słodyczami dla dzieci i dorosłych chce przygotować Aleksandra Mazurkiewicz wraz z Rotary Club Elbląg Centrum. Będą wręczane z okazji Mikołajek. Kto chce włączyć się do akcji?

 • 2018-11-14 XVIII Gala Fundacji Elbląg

  Elbląg. XVIII Gala Fundacji Elbląg

  Tradycją stało się już, że coroczna Gala Fundacji Elbląg jest okazją do uhonorowania filantropijnej postawy jednego z nominowanych, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. Zwyczajem jest też część rozrywkowa, którą zapewnią znakomici elbląscy artyści. Podczas tegorocznej uroczystości wystąpią Ryszard Rynkowski i inni elbląscy artyści.

 • 2018-11-14 Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

  Elbląg. Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

  W dniach 19-21 listopada Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, po raz kolejny organizuje bezpłatne zajęcia warsztatowe po nazwą „Własna firma”.

 • 2018-11-14 Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy?

  Elbląg. Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy?

  Młody kierowca ma duże problemy z kupieniem taniego i korzystnego ubezpieczenia OC. Problem polega na tym, że małe doświadczenie za kierownicą, statystycznie niesie ze sobą większe ryzyko wypadku. A to przekłada się na wyższą składkę. Sprawdzamy, gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC, jeżeli jest się młodym kierowcą.

 • 2018-11-14 Elbląskie Nagrody Kulturalne i stypendia. Złóż wniosek

  Elbląg. Elbląskie Nagrody Kulturalne i stypendia. Złóż wniosek

  Prezydent Miasta Elbląga zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz do aplikowania o stypendia artystyczne i stypendia kulturalne.

 • 2018-11-14 Tatry = Zakopane?

  Elbląg. Tatry = Zakopane?

  Wyjazd w Tatry wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z Zakopanem. Czy jednak rzeczywiście to miasto posiada na tyle atrakcyjną ofertę dla turystów, aby rezygnowali oni ze spędzenia urlopu w pobliskich miejscowościach?

 • 2018-11-14 Wieczór z paszportem

  Elbląg. Wieczór z paszportem

  W środę, 14 listopada odbędzie się kolejny Wieczór z Paszportem. Klienci Oddziału Paszportów obsługiwani będą w Elblągu (Delegatura Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1/3) w godz. 7.40 – 20.

 • 2018-11-13 Technologie dla organizacji – X Konferencja Ekonomii Społecznej

  Elbląg. Technologie dla organizacji – X Konferencja Ekonomii Społecznej

  Czym różni się Adidas od organizacji pozarządowej i dlaczego niczym? Jak sprzedawać tradycyjne rzemiosło z wykorzystaniem nowoczesnych technologii? Jak rozwijać przedsiębiorstwo społeczne na YouTube? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padną podczas X Elbląskiej Konferencji Ekonomii Społecznej, która odbędzie się w piątek, 16 listopada o godz. 12.

 • 2018-11-13 Pokaz tańca orientalnego dla seniorek

  Elbląg. Pokaz tańca orientalnego dla seniorek

  Taniec brzucha to bardzo kobieca i egzotyczna forma, którą możesz poznać podczas spotkania „Klubu Aktywnego Seniora” realizowanego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Pokaz odbędzie się 28 listopada o godz. 15 w Galerii Nobilis. Wstęp bezpłatny.

 • 2018-11-13 Turniej zuchowy „Moja Niepodległa”

  Elbląg. Turniej zuchowy „Moja Niepodległa”

  Zuchy z elbląskiego hufca przyłączyły się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę (10 listopada) w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu odbył się Turniej Gromad Zuchowych "Moja Niepodległa".

 • 2018-11-13 Kąpieliska i uzdrowiskana Węgrzech to idealny pomysł na urlop

  Elbląg. Kąpieliska i uzdrowiskana Węgrzech to idealny pomysł na urlop

  Węgry nieodłącznie kojarzą się z licznymi kąpieliskami usytuowanymi w miejscach, w których zasilane są termalnymi wodami wydobywającymi się spod ziemi. Wody te w przeważającej części są wodami leczniczymi. Miejscowości, w których się znajdują, nierzadko klasyfikowane są przez węgierskie władze, jako uzdrowiska.

 • 2018-11-13 Zagrają dla bezdomnych

  Elbląg. Zagrają dla bezdomnych

  Lepszy Elbląg zaprasza na Charytatywny Turniej Siatkówki, którego celem będzie zebranie ciepłych rzeczy dla bezdomnych. Nadchodzi zima, więc chcemy pomóc właśnie tym, których ta zima doświadcza najbardziej. Turniej odbędzie się w sobotę, 17 listopada w hali Zespołu Szkół Mechanicznych oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Start o godz. 10.

 • 2018-11-13 Rower damski - jak wybrać ten najlepszy?

  Elbląg. Rower damski - jak wybrać ten najlepszy?

  Sklepy rowerowe zazwyczaj pękają w szwach od ogromnego wyboru rodzajów i modeli jednośladów. Rowery górskie, crossowe, trekkingowe, miejskie, szosowe, gravel… które z nich wybrać? Mało tego - na jakie rowery patrzeć jeśli jestem kobietą i chcę, aby mój rower oprócz funkcjonalności był też stylowy?

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Reklama