UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Czarny Spacer w Elblągu

Czarny Spacer w Elblągu

2020-10-23 11:37

Wczoraj (22 października) Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w którym uznał aborcję wykonaną z powodu wad płodu za niezgodną z konstytucją Ogólnopolski Strajk Kobiet protestuje przeciwko takiej decyzji. W Elblągu protest odbędzie się pod Komitetem Miejskim PiS i pod biurem poselskim Jerzego Wilka. Początek – godzina 19.

Dzień Seniora z oddziałem ZUS w Elblągu

Dzień Seniora z oddziałem ZUS w Elblągu

2020-10-23 10:20

Co roku wszystkie oddziały ZUS, organizują wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu. Podczas tych spotkań, seniorzy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, czy przysługujące im świadczenia. Była to świetna okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi. „Dzień Seniora” stał się już stałym elementem naszych działań na rzecz osób starszych. Od kilku lat ta ogólnopolska akcja cieszy się wielką sympatią ze strony naszych klientów.

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

2020-10-22 12:54

Zakład Ubezpieczeń Społecznych regularnie kontroluje zwolnienia lekarskie nawet w czasie pandemii koronawirusa. Wprowadzenie stanu epidemii nie zwolniło ZUS z realizowania podstawowych zadań do których należy m.in. kontrola zwolnień lekarskich. Kontrole dotyczą zarówno wykorzystania zwolnienia, jak i samego orzekania o czasowej niezdolności do pracy.

Awaria w elektrociepłowni. Część Elbląga bez ogrzewania

Awaria w elektrociepłowni. Część Elbląga bez ogrzewania

2020-10-21 15:35

W wyniku awarii kotła w Energa Kogeneracja (EKO) nastąpiła przerwa w dostawie ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania w Elblągu. Awaria dotyczy dużego obszaru miasta, są to m.in. rejony osiedli i ulic: Zawada, Nad Jarem, Kamionka, Metalowców, Na Stoku, Fromborskiej, 1 Maja. 

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów

Wyróżnieni za kręcenie kilometrów

2020-10-21 14:23

Elbląg po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski". Zabawa trwała przez cały wrzesień, a rowerzyści wykręcili dla naszego miasta 60739 kilometrów. To dało Elblągowi 23 miejsce w gronie 44 miast. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski we wtorek wyróżnił rowerzystów, którzy wykręcili najwięcej kilometrów dla naszego miasta.

Podziękuj swojemu darczyńcy

Podziękuj swojemu darczyńcy

2020-10-20 10:27

Wiele osób, firm pomaga tym najbardziej potrzebującym, wspiera szczytne cele realizowane przez organizacje pozarządowe. Ci, którzy otrzymali taką pomoc mogą podziękować swoim darczyńcom w Konkursie o tytuł Filantropa Roku. Od blisko 20 lat Fundacja Elbląg nagradza najbardziej zaangażowanych.

Ostra Jazda w proteście

Ostra Jazda w proteście

2020-10-19 19:15

Ogólnopolski Strajk kobiet boi się, że Trybunał Konstytucyjny na posiedzeniu 22 października utrudni wykonywanie legalnych aborcji w Polsce. Zorganizował więc akcję protestacyjną, w ramach której w niektórych miastach odbyła się Ostra Jazda. W Elblągu protestujący wyruszyli z placu Dworcowego. Zobacz zdjęcia.

1 listopada: Czy i jak jechać na cmentarze?

1 listopada: Czy i jak jechać na cmentarze?

2020-10-19 16:00

- Zniechęcamy wszystkich do tego, żeby kumulować odwiedziny na elbląskich cmentarzach 31 października i 1 listopada. To jest najważniejsze – mówił Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na dzisiejszym posiedzeniu komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych elbląskiej Rady Miejskiej. We wrześniu elbląscy radni wprowadzili jednak bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w tych dwóch dniach.

Aleja do nadleśnictwa odzyska swój urok

Aleja do nadleśnictwa odzyska swój urok

2020-10-19 15:06

Wybudowany w 1811 roku przez Augusta Abegga zajazd, stanowiący dzisiejszą siedzibę Nadleśnictwa Elbląg, to obiekt pod opieką konserwatora zabytków, nie tylko ze względu na wyjątkowo piękną architekturę budynku, ale także na jego położenie. Ochroną objęty jest cały obszar dawnego parku dworskiego, w skład którego wchodzą także osie widokowe i rozdzielające je aleje. To właśnie jedna z nich prowadzi odwiedzających to miejsce, przybywających od strony pętli tramwajowej przy ul. Marymonckiej w Elblągu. Wkrótce ma być odrestaurowana.

Żołnierze honorowo oddali krew

Żołnierze honorowo oddali krew

2020-10-17 19:41

W związku z sytuacją epidemiologiczną w całej Polsce odnotowano zmniejszającą się liczbę donacji krwi. Główną przyczyną zaistniałej sytuacji jest fakt, że liczba zakażonych koronawirusem SARS-Cov-2 oraz liczba osób objętych kwarantanną domową stale rośnie, a sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Krew jest jednak stale potrzebna, a stany magazynowe RCKiK zmniejszają się z dnia na dzień.

Nowe limity pasażerów od soboty

Nowe limity pasażerów od soboty

2020-10-16 14:44

Od soboty, zgodnie z kolejnymi obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd w związku z epidemią koronawirusa, w komunikacji miejskiej będą obowiązywały nowe ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w tramwajach i autobusach. 

Nie skorzystasz, bo zepsuli

Nie skorzystasz, bo zepsuli

2020-10-16 13:08

W niektórych miejscach odpoczynku stworzonych dla rowerzystów można skorzystać ze stacji naprawczych dla jednośladów. W Elblągu na trasie Green Velo są trzy takie stacje: przy ul. Stawidłowej, przy ul. Kościuszki oraz w Bażantarni. Niestety w ostatnim czasie wszystkie stacje padły łupem wandali.

Obostrzenia dla „zdrowego” powietrza, które nie wszystkich dotyczą <em> (Śladem publkacji) </em>

Obostrzenia dla „zdrowego” powietrza, które nie wszystkich dotyczą (Śladem publkacji)

2020-10-16 11:31

Pandemia nabiera tempa, COVID-19 bez wątpienia wypływa na nasze życie, a skutki obostrzeń odczuwalne są coraz dotkliwiej. Rodzi to bez wątpienia wiele społecznych konfliktów, a głównym i niestygnącym jest nakaz noszenia maseczek. Zwolennicy i przeciwnicy przekrzykują się, kto ma rację, rząd zaostrza restrykcje i wprowadza nakaz noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej. Widząc, ile osób nie nosi maseczek, sam zadaje sobie pytanie o świadomość tego działania - pisze nasz Czytelnik, odnosząc się do artykułu "Można puścić dymka, ale trzeba to robić z głową". 

Wyjechać z Komeńskiego nie jest łatwo

Wyjechać z Komeńskiego nie jest łatwo

2020-10-15 16:00

- Od wielu lat jeżdżę ulicą Bema do Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego. Na Komeńskiego od jakiegoś czasu pojawiło się dużo więcej samochodów, bardzo trudno z niej wyjechać - pisze nasz Czytelnik. - Czy można spodziewać się jakiegoś rozwiązania tego problemu? - pyta.

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

2020-10-14 22:58

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje na ogólnych zasadach wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, wypłacany przez płatnika składek (np. pracodawcę) lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uważaj na tlenek węgla!

Uważaj na tlenek węgla!

2020-10-14 14:41

Każdego roku w naszym mieście mają miejsce zdarzenia związane z zatruciem tlenkiem węgla. Nie wszyscy wiedzą, że bardzo często wystąpienie czadu nie ma związku z pożarem, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych - przypomina Urząd Miejski. 

Charytatywny przejazd dla Oliviera

Charytatywny przejazd dla Oliviera

2020-10-14 12:35

12-letni Olivier, uczeń Szkoły Podstawowej nr 12, walczy ze złośliwym nowotworem kości. Czeka go skomplikowana operacja i długa rehabilitacja. Wiele osób angażuje się w zbiórkę środków na pokrycie kosztów leczenia, w sobotę 17 października na rzecz chłopca odbędzie się charytatywny przejazd rowerowy, organizowany przez Lepszy Elbląg. 

Bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej

Bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej

2020-10-13 15:18

Elbląska Liga Kobiet Polskich zaprasza na bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej w ramach programu „Akademia Twórczej Aktywności“ dofinansowanego przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.  

Jak nie stracić renty rodzinnej po maturze?

Jak nie stracić renty rodzinnej po maturze?

2020-10-12 14:17

Jeśli zdałeś maturę i chcesz uczyć się dalej w szkole policealnej lub na wyższej uczelni - nadal będziesz dostawać rentę rodzinną po swoim zmarłym rodzicu. Musisz jednak złożyć do ZUS wniosek o kontynuację wypłaty. Jeśli wniosek złożysz zbyt późno – stracisz pieniądze.

Wszystko o ekonomii społecznej w jednym miejscu

Wszystko o ekonomii społecznej w jednym miejscu

2020-10-12 14:13

Jeżeli ekonomia społeczna to twój konik, studiujesz kierunek z nią związany albo po prostu chcesz zgłębić temat kierunku działania organizacji pozarządowych, to koniecznie odwiedź Ośrodek OWIES w Elblągu prowadzony przez Stowarzyszenie ESWIP.

Reklama