[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zakończył się remont dróg powiatowych 

Zakończył się remont dróg powiatowych 

2020-07-13 15:17

Po zakończonym remoncie oddano 9 lipca oficjalnie do użytku dwie drogi powiatowe: nr 1150 na odcinku Komorowo Żuławskie - Dłużyna i nr 1151 na odcinku Dłużyna - Krosno. 

Sięgnij po stypendium Fundacji Elbląg

Sięgnij po stypendium Fundacji Elbląg

2020-07-13 14:30

Fundacja Elbląg ogłasza kolejny nabór wniosków do Programów Stypendialnych „Szansa” „Słonik”. Ostateczny termin przyjmowania wniosków upływa 7 września 2020 r. Stypendia mogą być wykorzystane m. in. na pomoce naukowe, opłacenie internatu, dodatkowych zajęć.

"Te wybory wzbudziły entuzjazm i wiarę"

"Te wybory wzbudziły entuzjazm i wiarę"

2020-07-13 14:27

- Te wybory wzbudziły entuzjazm i wiarę, że Polska może wrócić na drogę szacunku dla demokracji, wolności, proeuropejskości. Ten nurt uda nam się w Polsce wykorzystać i nie przygasić go. Będzie on zalążkiem odnowy demokratycznej - mówił senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła podczas powyborczej konferencji, która odbyła się w poniedziałek (13 lipca). 

Na rower z portEl.pl: Dolina Stradanki <em> (odc. 7) </em>

Na rower z portEl.pl: Dolina Stradanki (odc. 7)

2020-07-12 09:00

Dzisiaj kolejny odcinek naszego cyklu Na rower z portEl.pl. Jest on dedykowany przede wszystkim początkującym rowerzystom. Tym razem proponujemy wycieczkę do wieży widokowej w Tolkmicku, po drodze odpoczniemy na nadzalewowych plażach. Zobacz zdjęcia.

Rowerami w 24 godziny dookoła byłego województwa

Rowerami w 24 godziny dookoła byłego województwa

2020-07-10 21:34

Około dwudziestu osób wystartowało dzisiaj o godz. 20 spod katedry na trasę II Maratonu Rowerowego Dookoła Dawnego Województwa Elbląskiego. Przez 24 godziny mają pokonać 426 km.

W mieście spędzisz czas na wodzie

W mieście spędzisz czas na wodzie

2020-07-08 15:43

Nad rzeką Elbląg ponownie można wypożyczać sprzęt wodny. Do dyspozycji mieszkańców i turystów są kajaki, rowery wodne, a nawet małe motorówki.

Ta rozbudowa jest potrzebna wszystkim

Ta rozbudowa jest potrzebna wszystkim

2020-07-08 14:15

Trwa rozbudowa Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. W nowym skrzydle powstaje Oddział Pobytu Dziennego i plan jest taki, aby pacjenci mogli korzystać z niego pięć dni w tygodniu. Ta forma opieki niestety nie jest objęta refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia, więc hospicjum przyda się teraz każda złotówka. Tym bardziej że z powodu pandemii odwołało ono Pola Nadziei, akcję charytatywną, która jest dużym finansowym wsparciem dla tej instytucji. Zobacz zdjęcia. 

Człowiek z kampera

Człowiek z kampera

2020-07-08 13:18

Kto z nas nie miał takiej myśli, żeby rzucić wszystko i wyjechać. Vincent nie tylko tak pomyślał, ale wcielił swój plan w życie. Kupił samochód dostawczy, przerobił go na dom na kółkach i od dwóch lat prowadzi życie nomada. Kolorowy van podróżnika można zobaczyć w Elblągu.

Wojewoda namawia do głosowania i obiecuje kolejne wozy strażackie

Wojewoda namawia do głosowania i obiecuje kolejne wozy strażackie

2020-07-08 12:15

Bitwa o wozy to rządowa akcja profrekwencyjna mająca zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w wyborach. Gminy, w których mobilizacja będzie największa, mogą liczyć na sfinansowanie wozu strażackiego dla swoich strażaków ochotników. W środę (8 lipca) zasady drugiej rundy tej akcji podczas konferencji prasowej w Elblągu przedstawiał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Dom sąsiedzki wielopokoleniowy

Dom sąsiedzki wielopokoleniowy

2020-07-07 15:37

Kreatywnie, aktywnie i edukacyjnie – tak spędzą wakacje uczestnicy projektu „Dom Sąsiedzki Wielopokoleniowy”, który dedykowany jest dla seniorów.

Chcą wspierać elbląskich seniorów

Chcą wspierać elbląskich seniorów

2020-07-07 14:53

Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu rozpoczęło projekt dedykowany seniorom. Teleopieka, poradnictwo, pomoc sąsiedzka oraz integracja międzypokoleniowa to jego główne założenia.

Jak dostać się do urzędu? Kierowcy łatwo nie mają

Jak dostać się do urzędu? Kierowcy łatwo nie mają

2020-07-07 13:00

- Departament Spraw Obywatelskich i Referat Obsługi Kierowców UM, ten przy dworcu PKS, jest niedostępny dla interesantów. Nie można załatwić żadnej sprawy - pisze nasz Czytelnik. Zaznacza, że do urzędu trudno się dostać, a próby kontaktu telefonicznego i mailowego zawodzą.

Na Zawodziu fajnie jest

Na Zawodziu fajnie jest

2020-07-04 17:37

- Taki grill u sąsiadek – śmieje się jedna z pań uczestniczących w pikniku. - Na razie rozmawiamy przy kawie z koleżanką. W sumie mogłybyśmy to robić w domu, ale tutaj jest przyjemniej. - mówi jedna z uczestniczek pikniku sąsiedzkiego, który dziś odbył się w Domu pod Cisem na Zawodziu. Zobacz zdjęcia.

Głosowanie poza Elblągiem? Na zaświadczenie trzeba poczekać

Głosowanie poza Elblągiem? Na zaświadczenie trzeba poczekać

2020-07-03 15:00

- Chciałem otrzymać zaświadczenie, żeby móc głosować poza miejscem, w którym widnieję w spisie wyborców. Zostałem jednak odesłany, by przyjść w następnym tygodniu - mówi nasz Czytelnik. Dodaje, że komplikuje to jego plany związane z pobytem poza Elblągiem.

To ma być pomoc społeczna w nowoczesnym wydaniu

To ma być pomoc społeczna w nowoczesnym wydaniu

2020-07-03 14:00

We wrześniu tego roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu planuje uruchomić przy ulicy Winnej Punkt Przyjęć Klienta. - W jednym okienku mieszkaniec będzie obsłużony kompleksowo, nie będzie musiał „błądzić” po ośrodku w poszukiwaniu pracownika socjalnego, który prowadzi jego sprawę - zapowiada Elwira Tańska, główny specjalista ds. projektów unijnych i metodyki pracy socjalnej w MOPS w Elblągu.

COVID zamknął boisko

COVID zamknął boisko

2020-07-03 10:00

Ktoś zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego, ktoś na niego zagłosował i przy Szkole Podstawowej nr 15 powstało boisko lekkoatletyczne. Dziś nie można z niego korzystać, bo nie ma funduszy na zatrudnienie osoby, która by dezynfekowała urządzenia sportowe.

Młodzieżowy głos w sprawie wyborów <em> (opinia nadesłana) </em>

Młodzieżowy głos w sprawie wyborów (opinia nadesłana)

2020-07-02 10:47

Szanowni Czytelnicy portEl.pl.! Chciałbym w paru zdaniach zwrócić się do wszystkich, którzy wybierają się na głosowanie 12 lipca. Rozmawiając z ludźmi można czasem odnieść wrażenie, że ci którzy stawiają diagnozy obecnej sytuacji politycznej w Polsce, nie rozumieją istotnych zagadnień z nią związanych. W ostatnim czasie tematem numer 1 stały się wybory prezydenckie. Wiąże się z tym konieczność podjęcia szalenie ważnej decyzji, ponieważ jak wiemy pojedynczy głos nie jest bez znaczenia – pisze w swojej opinii młody elblążanin, który w tym roku – ze względu na wiek – nie będzie mógł jeszcze zagłosować.

Gaszyn Challenge z portEl.pl

Gaszyn Challenge z portEl.pl

2020-07-01 16:34

Dziękujemy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu za nominację do akcji "Gaszyn Challenge", w której tysiące internautów pomagają zbierać środki na pomoc dzieciom z chorobą SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Podjęliśmy wyzwanie z przymrużeniem oka, ale już na serio przekazaliśmy środki na pomoc dwuletniemu Ksaweremu. Zobaczcie, jak nam poszło. 

Aktywne Zawodzie zaprasza na piknik

Aktywne Zawodzie zaprasza na piknik

2020-07-01 10:19

Koncert Gracjana Kalandyka, warsztaty garncarskie, animacje dla dzieci – to zaledwie kilka atrakcji, które czekają na elblążan podczas Pikniku Aktywnego Zawodzia. Stowarzyszenie ESWIP i Aktywne Zawodzie zapraszają na dziedziniec Domu pod Cisem już w najbliższą sobotę, 4 lipca. Start o godz. 15.

Stowarzyszenie Wiosna czeka na wolontariuszy... w Bażantarni

Stowarzyszenie Wiosna czeka na wolontariuszy... w Bażantarni

2020-06-30 13:36

Członkowie Stowarzysznia Wiosna w Elblągu zapraszają do włączenia się w projekty Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, które są realizowane także w naszym mieście. Dobrą okazją do poznania tych projektów będzie Leśna Akademia Sukcesów, stanowiąca podsumowanie minionego roku pracy wolontariuszy z dziećmi.

Reklama