UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-11-11 Zagrajmy razem!

  Elbląg. Zagrajmy razem!

  Szkoła Podstawowa nr 11 podjęła się organizacji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Od wtorku, 12 listopada, rozpoczyna się rejestracja wolontariuszy.

 • 2019-11-11 Świętujmy 11 listopada

  Elbląg. Świętujmy 11 listopada

  Msza św, przemarsz z flagą, oficjalne uroczystości na placu Kazimierza Jagiellończyka, VI Bieg Niepodległości oraz koncert – tak będą wyglądać obchody Narodowego Święta Niepodległości w Elblągu.

 • 2019-11-09 Tak nowa cerkiew wygląda od środka

  Elbląg. Tak nowa cerkiew wygląda od środka

  Grekokatolicy z Elbląga w sobotę po raz pierwszy spotkali się na modlitwie w nowo budowanej cerkwi przy ul. Traugutta. - Chciałem pokazać wiernym stan budowy – mówi ksiądz Andrzej Sroka, proboszcz parafii greckokatolickiej. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2019-11-06 Dentyści wchodzą do szkół

  Elbląg. Dentyści wchodzą do szkół

  W pięciu elbląskich podstawówkach niebawem rozpoczną działalność gabinety stomatologiczne dla uczniów. Dotychczas „swoich” dentystów miały dwie szkoły podstawowe i trzy ponadpodstawowe. Reszta uczniów może leczyć zęby w jednej z elbląskich przychodni zdrowia.

 • 2019-11-06 Wielka zbiórka dla schroniska

  Elbląg. Wielka zbiórka dla schroniska

  Redakcja portEl.pl razem z firmą Loombard organizuje akcję zbiórki na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt. Zachęcamy do przekazywania karmy, koców, kołder, smakołyków, ubranek i zabawek dla zwierząt. Wszystkie Wasze dary przekażemy 6 grudnia do schroniska!

 • 2019-11-05 Młodzi zabierają głos

  Elbląg. Młodzi zabierają głos

  Mają mnóstwo pomysłów, są ambitni i chcą mieć wpływ na losy naszego miasta i jego mieszkańców. Podczas dzisiejszej (5 listopada) drugiej sesji Młodzieżowej Rady Miasta podsumowali swoje dotychczasowe działania, podjęli nowe uchwały i przyjęli nowych członków. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-11-03 Galeria pod psem i kotem (Odc.78)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.78)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2019-11-01 Z Elbląga tanecznym krokiem do Los Angeles

  Elbląg. Z Elbląga tanecznym krokiem do Los Angeles

  Przygoda z tańcem może doprowadzić do... fabryki snów. Stało się tak w przypadku Katarzyny Michaels, która 20 lat temu z formacją Lotos Jantar wytańczyła mistrzostwo świata. Dziś mieszka w Los Angeles, gdzie spełnia swoje marzenia. Jej kolega z formacji, Ireneusz Pukin prowadzi nie mniej udane życie zawodowe w Warszawie. Nam opowiedzieli, jak wspominają swoje początki z tańcem i co robili przez ostatnie dwie dekady.

 • 2019-10-31 O przemijaniu, oswajaniu śmierci i elbląskiej nocy świętych

  Elbląg. O przemijaniu, oswajaniu śmierci i elbląskiej nocy świętych

  - Pamięć o zmarłych jest ważna, bo jeżeli kogoś kochamy, szanujemy w życiu doczesnym – ojca, mamę, babcię, inne osoby, i jako chrześcijanie mamy nadzieję i wiarę w niebo, królestwo boże, nieśmiertelność duszy, to dlaczego nie mielibyśmy pielęgnować dziękczynienia za te osoby – mówi ks. Artur Młodziński, organizator IV elbląskiej nocy świętych, która rozpocznie się w czwartek (31 października) o godz. 17.30 w kościele pw. św. Wojciecha przy ul. Wiejskiej.

 • 2019-10-29 Sprzątali groby polskich bohaterów

  Elbląg. Sprzątali groby polskich bohaterów

  Na elbląskich cmentarzach robi się coraz tłoczniej. Elblążanie pamiętają o swoich bliskich zmarłych i już teraz sprzątają nagrobki przed dniem Wszystkich Świętych. My szczególną uwagę zwróciliśmy dziś na groby żołnierzy Armii Krajowej. Spotkaliśmy przy nich  żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-10-28 Podyskutuj o Elblągu: Gdzie podładować telefon?

  Elbląg. Podyskutuj o Elblągu: Gdzie podładować telefon?

  Do domu daleko, a telefon właśnie się wyładował. W kilku miejscowościach w Polsce można bezpłatnie podładować urządzenie m.in. w autobusach, na ławeczce lub na przystanku. Czy taka bezpłatna ładowarka jest potrzebna w Elblągu?

 • 2019-10-27 Galeria pod psem i kotem (Odc.77)

  Elbląg. Galeria pod psem i kotem <em>(Odc.77)</em>

  Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

 • 2019-10-26 Pojechali i pomogli

  Elbląg. Pojechali i pomogli

  Spora grupa rowerzystów spotkała się dziś na placu Kazimierza Jagiellończyka. Cel wycieczki był szczytny: poprzez zakup cegiełek i udział w rajdzie rowerowym można było pomóc choremu na raka mózgu Szymonkowi z Elbląga. Zobacz zdjęcia z przejazdu.

 • 2019-10-25 To już 30 lat!

  Elbląg. To już 30 lat!

  30 lat na karku, ale elbląska „jedenastka” wciąż jest młoda. Z jej murów wyszli m.in. reprezentanci Polski w koszykówce, a na salach gimnastycznych wciąż trwają poszukiwania następców Przemysława Zamojskiego. Dziś (25 października) w auli SP 11 odbyła się gala z okazji 30. urodzin szkoły. Zobacz zdjęcia.

Google

Sondaż portElu

 • 2019-11-12 Miłośnicy historii nagrali film o Piłsudskim

  Elbląg. Miłośnicy historii nagrali film o Piłsudskim

  Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości Piotr Imiołczyk wraz z Międzyszkolnym Kołem Historycznym nagrał film z udziałem elbląskiego nauczyciela Piotra Lichocińskiego w roli Józefa Piłsudskiego.

 • 2019-11-12 Seniorze - w każdą środę wybierz „Kierunek: Zdrowie”

  Elbląg. Seniorze - w każdą środę wybierz „Kierunek: Zdrowie”

  Pod hasłem „Licz na zdrowie i 3maj formę” już 13 listopada rozpocznie się czwarty cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie”.

 • 2019-11-12 Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej i Tenisa Stołowego

  Elbląg. Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej i Tenisa Stołowego

  W sobotę, 16 listopada w godz. 9-15 w Zespole Szkół Mechanicznych, ul. J.A. Komeńskiego obędzie się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej i Tenisa Stołowego. Pieniądze i datki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone dla bezdomnych i zwierząt ze schroniska.

 • 2019-11-11 Misje, adopcja i fotografie, czyli wszystko o Afryce

  Elbląg. Misje, adopcja i fotografie, czyli wszystko o Afryce

  W akcję zbierania maskotek dla dzieci z Afryki włączyło się wielu ludzi nie tylko z Elbląga ale i całej Polski. Dziś temat Afryki powraca do nas w innej, równie ciekawej formie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu dzieci na Czarnym Lądzie, przyjdź na wernisaż fotografii pt. Misja. O Afryce, misjach i adopcji dzieci na odległość opowie działacz społeczny, podróżnik i dyrektor Stowarzyszenia Ruchu Maitri Tadeusz Makulski. 14 listopada, godz. 17, Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Przed wernisażem odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

 • 2019-11-08 Tworzyli biznesplan w słonecznej Italii

  Elbląg. Tworzyli biznesplan w słonecznej Italii

  Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu od września ubiegłego roku uczestniczy w projekcie europejskim “Be What You Want To Be, Do What You Want To Do”. Niedawno elbląscy uczniowie spędzili kilka dni w słonecznej Perugii, gdzie posługując się językiem angielskim pracowali w grupach międzynarodowych przy tworzeniu biznesplanu swojej firmy turystycznej.

 • 2019-11-06 Konkurs o tytuł „Dziecięcego Piekarczyka"

  Elbląg. Konkurs o tytuł „Dziecięcego Piekarczyka"

  Znasz osobę, instytucję, organizację publiczną, która najbardziej wyróżnia się swoją wyjątkową działalnością na rzecz dzieci ? Zgłoś to ! Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie o przyznanie tytułu „Dziecięcego Piekarczyka". Młode pokolenie ma szansę nagrodzić kogoś wyjątkowego, kto czyni dobro z dużym zaangażowaniem i skutecznie walczy z problemami społecznymi.

 • 2019-11-06 Ruszyła XIX edycja konkursu „Barwy Wolontariatu"

  Elbląg. Ruszyła XIX edycja konkursu „Barwy Wolontariatu"

  Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

 • 2019-11-05 Warsztaty wizualnego storytellingu

  Elbląg. Warsztaty wizualnego storytellingu

  Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ przy ul. Zamkowej 1 zaprasza młodzież w wieku 12+ na warsztaty wizualnego storytellingu, które odbędą się w sobotę, 9 listopada, w godz. 10 -14. Jeśli uwielbiasz snuć historie i występować publicznie albo przeciwnie – wolisz wtedy zapaść się pod ziemię, te warsztaty są dla Ciebie!

 • 2019-11-05 Gala 16. edycji Konkursu dr Gabrysiak

  Elbląg. Gala 16. edycji Konkursu dr Gabrysiak

  Marsz Życia, Senioriada – to zaledwie kilka z inicjatyw elbląskich organizacji społecznych uznanych za najlepsze w minionych latach. Które wydarzenie w tym roku zostanie docenione? Tego dowiemy się już w czwartek, 7 listopada, o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida, gdzie odbędzie się gala z okazji wręczenia nagrody w 16. Edycji Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak. Wstęp jest wolny.

 • 2019-11-05 Seniorze - w każdą środę wybierz „Kierunek: Zdrowie”

  Elbląg. Seniorze - w każdą środę wybierz „Kierunek: Zdrowie”

  Pod hasłem „LICZ na zdrowie i 3MAJ formę” już 13 listopada rozpocznie się czwarty cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie”.

 • 2019-11-05 Nagrody prezydenta - złóż wniosek

  Elbląg. Nagrody prezydenta - złóż wniosek

  Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Nagrody Prezydenta Elbląga za 2019 r. Nagrodę Prezydenta Elbląga - indywidualną lub grupową - mogą otrzymać osoby lub instytucje, które swoją działalnością, bądź poprzez swoje dokonania w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju naszego miasta.

 • 2019-11-05 O dźwiękach w Klubie Książkowych Ludków

  Elbląg. O dźwiękach w Klubie Książkowych Ludków

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” zaprasza w czwartek, 7 listopada, o godz. 11 dzieci 2-3 letnich wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków, które odbędzie się w oparciu o książkę Herve Tulleta „Och! Książka pełna dźwięków”. Wstęp wolny.

 • 2019-11-05 Pomoc osobom bezdomnym w mroźne dni

  Elbląg. Pomoc osobom bezdomnym w mroźne dni

  Wzorem lat ubiegłych, 24 października br. w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie przedstawicieli miejskich jednostek organizacyjnych, służb oraz organizacji pozarządowych w celu omówienia realizacji zakresu zadań związanych z zabezpieczeniem potrzeb osób bezdomnych w Elblągu w okresie zimowym 2019-2020.

 • 2019-10-30 Nagrodzeni po raz ósmy

  Elbląg. Nagrodzeni po raz ósmy

  W piątek, 25 października odbyła się konferencja metodyczno-szkoleniowa dla nauczycieli, opiekunów szkolnych kół PCK i klubów HDK zorganizowana przez Zarząd Rejonowy PCK w Elblągu. Dokonano na niej m.in. podsumowania XVI. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Reklama