UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostaw swój 1 procent w Elblągu

Elbląg, Zostaw swój 1 procent w Elblągu

Zostało coraz mniej czasu na rozliczenie się z podatku dochodowego. Zastanawiamy się, komu przydadzą się pieniądze pozyskane z 1 procenta. Czy, dlaczego i komu powierzyć te niewielkie kwoty? Czym są organizacje pożytku publicznego i na co zostaną wydane przekazane na nie środki?

Chcąc przybliżyć elblążanom nasze rodzime, lokalne organizacje, które przeznaczają otrzymane z 1 procenta środki na pomoc mieszkańcom naszego miasta, dziś prezentujemy sylwetkę Stowarzyszenia „Serce za Uśmiech” przy 110 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią.
       Misją Stowarzyszenia „Serce za Uśmiech” jest zapewnienie profesjonalnej, holistycznej opieki oraz udzielanie wsparcia osobom korzystającym z usług szpitala i opieki domowej.
       Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
       – Działalność na rzecz i dobro pacjentów.
       – Prowadzenie wypożyczalni sprzętu i przedmiotów niezbędnych do pielęgnacji i rehabilitacji chorego.
       – Pomoc społeczną pacjentom i ich rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.
       – Współpracę z innymi organizacjami i stowarzyszeniami.
       – Promocję i organizację wolontariatu.
       – Działanie na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
       – Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.
       – Ochronę i promocję zdrowia.
      
       W ubiegłym roku, w ramach przekazania 1 procenta podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego, nasze stowarzyszenie otrzymało ok. 9 000 zł.
       Pozyskane środki Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech” przeznacza m.in. na cele takie, jak:
       – Darowizna na rzecz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – Darczyńca przekazuje kwotę 5 000 zł na wyposażenie dyżurki w szafki do leków i sprzętu medycznego (1 000 zł) i zakup pompy infuzyjnej (4 000 zł).
       – Darowizna na rzecz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – Darczyńca przekazuje kwotę 1 000,00 zł na wyposażenie dyżurki w szafki do leków i sprzętu medycznego (1 000 zł).
       – Darowizna na rzecz Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta – Darczyńca przekazuje kwotę 900 zł na zakup wykładziny podłogowej i żaluzji do gabinetu.
       – Darowizna na rzecz Fundacji „Zdążyć z Pomocą” – przekazano kwotę 100 zł na wspomożenie leczenia podopiecznego Patryka Płocharskiego.
       – Współpraca z Centrum Pracy i Pomocy w Elblągu. Opłata prac osób skierowanych przez Centrum – kwota ok. 3 000 zł.
       – Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech” stara się systematycznie (co 1,5 roku) organizować Konferencje dotyczące edukacji i promocji zdrowia – odbiorcy – mieszkańcy Elbląga.
       – W styczniu 2011 roku współorganizowaliśmy ze 110 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią akcję pt. „Szukamy szpiku dla Łukasza i innych chorych” – 271 osób oddało krew, od 20 osób pobrano wymazy w celu badań genetycznych i stwierdzenia zgodności tkankowej.
      
       Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech” rozpoczęło swoją działalność 8.10.2001 r. na terenie 110 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Elblągu jako Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech” przy Zakładzie Pielęgnacyjno Opiekuńczym, a od stycznia 2003 roku zmieniło swoją nazwę na: Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech” przy 110 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią.
      
       Z góry dziękujemy za 1-procentowe zaufanie naszemu stowarzyszeniu.
      
Stowarzyszenie „Serce za Uśmiech”

      
       Już dziś można wesprzeć działania tej organizacji. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Należy podać tam numer KRS: 00 00 05 07 57.
       Lista wszystkich elbląskich organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie www.cop.elblag.pl w zakładce „Baza NGO/Elbląg”.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • zero grosza dla organizacji pozytku publicznego która ma coś wspólnego z kosciołem
  • Do kogo ten apel???Niech pan Grzegorz Nowaczyk zaapeluje ale do wladz swojej parti moze wtedy cos realnie wplynie do naszego miasta. Ciagle apele i dojenie. .. Te wszystkie fundacje to skok na kase podatnika. ..
  • Podatniku Drogi, te pieniądze i tak przy Tobie nie zostaną. Ty masz jedynie możliwość je przekazac komu chcesz:-). Nie złożysz takiej dyspozycji, zabierze budżet państwa. Ja i moi znajomi chcemy sami decydować, wiec w tym roku damy Hospicjum w Elblągu, bo warto! Pozdrawiam:-). Samodzielna
  • dla schroniska zwierzat animalsow oddam swoj podatek zawsze bede im pomagac do otatnich swoich dni bo ludziom nie dam ani zlamanego grosza, zwierzeta w przeciwienstwie do ludzi potrafia sie odwdzieczyc kocim mruczeniem, radosnym powitaniem u progu drzwi, szczekaniem czworonoga ahhhhh przynajmiej to mnie cieszy w przeciwienstwie do bezwartosciowego slowa "dzieki" albo i nie wypowiedziane przez glupich ludzi!! milosniczka czworonogow
  • dla schroniska zwierzat animalsow oddam swoj podatek zawsze bede im pomagac do otatnich swoich dni bo ludziom nie dam ani zlamanego grosza, zwierzeta w przeciwienstwie do ludzi potrafia sie odwdzieczyc kocim mruczeniem, radosnym powitaniem u progu drzwi, szczekaniem czworonoga ahhhhh przynajmiej to mnie cieszy w przeciwienstwie do bezwartosciowego slowa "dzieki" albo i nie wypowiedziane przez glupich ludzi!! milosniczka czworonogow
  • a dlaczego Stowarzyszenie „ Serce za Uśmiech" sie afiszuje na stronie portelu???? to jest nazucanie sie i zmuszanie do wyludzenia podatku od ludzi!!!!! co za czasy zeby zapier. .. .. za nedzny tysiac zlotych i jeszcze podatkowac sie!!! a skoro juz ktos inteligentny perzepchal ta powalona ustawe o 1% to spewnoscia przekaze ja dla najnormalniejszej instytucji jaka znam i jest ja: uwaga tez promuje a co !!! schronisko dla zwierzat animals elblag
Reklama