UWAGA!

Zrób coś dobrego, oddaj krew

Elbląg, Zrób coś dobrego, oddaj krew

We wtorek, 15 stycznia w godz. 8 - 12 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju w Elblągu odbędzie się kolejna otwarta akcja honorowego krwiodawstwa.

Akcją tą szkoła uczci 100. rocznicę powstania PCK – najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, będącej częścią składową Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
       Kto może oddać krew? Każdy, kto jest zdrowy, ma 18 lat i waży powyżej 50 kg, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem oraz numerem Pesel i wypełni odpowiednią deklarację. Każda osoba przed oddaniem krwi przechodzi badanie lekarskie.
       Zapraszamy : uczniów (pełnoletnich), absolwentów naszej szkoły i inne osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji dla uczczenia 100. rocznicy PCK.
       Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być: zdrowy, wypoczęty, po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Uczestnicy po oddaniu krwi otrzymują ekwiwalent ubytku energetycznego, tj. 8 tabliczek czekolady i sok. Zgłoszenia do dnia 15.01.2019r.(wtorek).
      
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To prawda że nawet krew od Elblążan wywożą do Olsztyna?
 • @żenada - A to prawda, że w lasach obcinają nogi lisom? Podobno obcinają wszystkie piąte. .. Najpierw tną, a potem liczą, tak słyszałem! A tak na poważnie: najpierw zorientuj się w temacie, żeby nie zadawać głupich pytań. Jak potrzeba komuś gdziekolwiek, to się wiezie ze stacji, która może pomóc. Jak potrzeba komuś w naszym mieście, to się przywozi. Wyobraź sobie, że potrzebujesz tej krwi. I ktoś - dajmy na to - z Olsztyna myśli podobnie jak ty. I co wtedy? No właśnie, żenada! Lepiej już więcej nie pisz, przynajmniej dzisiaj. Zdrowia życzę!
 • Czy to ma znaczenie, gdzie ta krew trafi? Ważne, że komuś pomoże- chyba po to się to robi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Dorotat(2019-01-07)
 • Nie uronię ani kropli krwi, ponieważ w naszym państwa traktuje się honorowych dawców krwi jak dojne krowy i jeszcze się zarabia na krwi z której powstają preparaty.
Reklama