UWAGA!

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce

 Elbląg, Panie świętowały w Bibliotece Elbląskiej
Panie świętowały w Bibliotece Elbląskiej (fot. Anna Dembińska)

Są radosne, uśmiechnięte, a ich codzienny grafik wypełniony jest po brzegi. Kobiety po sześćdziesiątce nie mają czasu na nudę. Dopiero na emeryturze odżyły, ubyło im lat, rozwijają swoje pasje. Dzień Kobiet spędziły w swoim gronie na śpiewach, tańcach i zabawie. Zobacz więcej zdjęć.

Życie zaczyna się dopiero po sześćdziesiątce - tak zgodnie twierdzą seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, które dzień 8 marca świętowały w Bibliotece Elbląskiej. - Żyje się nam cudownie! Żyjemy bezproblemowo – mówi pani Halina, słuchaczka UTWiON. - Jednym mankamentem jest brak czasu. Doba jest za krótka. Jest tyle imprez, że biegamy z jednej na drugą. Dziś już jesteśmy na drugiej, za chwilę idziemy jeszcze na spotkanie z prezydentem, a po południu spotykamy się na kawce – dodaje. – Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie tylko zdrowia. Resztę mam.
       - W Elblągu dzieje się naprawdę dużo – mówi pani Danuta. - Jest wiele atrakcji dla kobiet po pięćdziesiątce i sześćdziesiątce. Sama korzystam z wielu zajęć. Uczęszczam na jogę i muzykoterapię. Daje mi to spokój i wiele szczęścia. Poza tym poprawiam swoją sprawność fizyczną i poznaję wspaniałych ludzi. Życzę sobie więc tylko zdrowia, żebym jak najdłużej mogła jeździć po świecie.
       - Ciężko się nam żyje. Emerytury są małe, ale nie mogę płakać, bo nie należę do tych płaczących i muszę sobie radzić – mówi pani Urszula. - Moje życie upływa z uśmiechem. Chodzę na różne imprezy i wydarzenia. Zawsze wyszperam w Internecie, co dzieje się w Elblągu i po prostu z tego korzystam. Z uśmiechem na twarzy dłużej się żyje. Ja jestem zawsze uśmiechnięta, choć w życiu nie raz miałam pod górkę.
       Dodatkowych powodów do uśmiechu dostarczył dziś (8 marca) seniorkom program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Kobiet przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Bibliotece Elbląskiej. Z kabaretem wystąpiły „Ale Babki”, zaśpiewały „Lilianki” z Ostródy, odbył się pokaz fryzur przygotowany przez uczennice Centrum Kształcenia Praktycznego oraz występ artystyczny Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Fantazja”.
       Również to elbląskie stowarzyszenie kobiece działa bardzo prężnie: - Działamy bardzo aktywnie – mówi Alicja Sobecka, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Fantazja”. - Organizujemy różnego rodzaju zajęcia. Mamy sekcje: plastyczną, kulturalną, kulinarną, kabaretową. Jest basen, joga i chór. Z naszej oferty korzysta aż 170 kobiet. Po sześćdziesiątce żyje nam się bardzo dobrze – dodaje. - Jesteśmy w swoim żywiole, nie czujemy tych lat. Czujemy się młodo. Problemów nie ma, jesteśmy jak w jednej wielkiej rodzinie. Gdy trzeba komuś pomóc, jesteśmy zawsze gotowe. Nasze życie jest wesołe. W każdym wieku życie może być piękne.
       A my życzymy naszym seniorkom, by ich optymizm nigdy nie gasł, żeby zdrowia jak najdłużej starczyło na realizację wszystkich pasji i zamierzeń.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • w tym chorym świecie, juz nawet nie można, wręcz nie wypada się normalnie spokojnie zestarzeć, trzeba grać do końca, do ostatnich swoich dni, grać, kogos kim sie już nie jest bo to jest trendy, dobrze wypada, a ja mam to w d. .. ., zestarzeje się tak jak to mi sie podoba,
 • pare dam z tego reportażu i an fotkach wcale niejest staruszkami -prowadza bardzo intensywne zycie. .. .. imne -teraz wiedza dopiero comozna z tym fantem zrobic -oby jak najdłuzej
 • Masz rację, żyć po swojemu a nie robić z siebie pajaca, żyć do końca jak mi się podoba a nie jak jest trendy albo jak wypada !
 • Te panie też starzeją się. .. jak im się podoba.
 • Dokładnie tak, jak piszesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  niezakompleksiony(2016-03-08)
 • Gratuluję Panie.
 • A co z pracą do 67 roku życia? ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 70 - czy też będzie tak wesoło i w podskokach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Ania po 50(2016-03-09)
 • A co z pracą do 67 roku życia? ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 70 - czy też będzie tak wesoło i w podskokach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Ania po 50(2016-03-09)
 • Fantastycznie dziewczyny - trzeba także chłopaków po 60 zapraszać do wspólnych imprez, zabaw i iwentów. Każdy okres życia umożliwia zawsze rozwinięcie talentów i upodobań. Super i tak trzymać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lukaszka1989(2016-03-09)
 • No tak, nachapać się zbytkami tego świata ile wlezie, byle było przyjemniej i wygodniej, coś się mnie od życia wreszcie należy. Mąż? to dziad i nudziarz, wstyd się z nim pokazać, ja to jestem prawdziwa dama i bawić się potrafie. Wnuki bawić? Panie nie mam nerwów do tego, nie mam czasu bo. ., niech się córka i zięcu martwi. Syndrom DDD w całej krasie. Dojrzałość na poziomie przedszkolaka albo gimnazjum. Promowanie konsumpcyjnego, egoistycznego podejścia do życia, tylko kto na tym zyskuje, jaki to ma sens?
 • Fantazja nieźle poniosła Panią Prezes: w cudowny sposób członkinie jej się rozdwoiły. Wieloletnia mieszkanka starzejącego się miasta.
 • Podstawa to "złapać" faceta z dobrym dochodem. Reszta to fraszka.
Reklama