UWAGA!

3. turniej Grand Prix Elbląg 2012 (tenis)

 Elbląg, 3. turniej Grand Prix Elbląg 2012 (tenis)
fot. nadesłana

W najbliższą sobotę (5 sierpnia) o godz. 10 rozpocznie się na kortach MOSiR w Elblągu kolejny – 3. turniej amatorów tenisa ziemnego w ramach cyklu Grand Prix Elbląga.

Pierwszy i drugi turniej - z czterech kwalifikacyjnych do finału Masters Grand Prix Elbląg 2012 (finał odbędzie się w dniach 1/2 września br.) - wygrał elblążanin, Roman Żurkowski zapewniając sobie udział w turnieju finałowym.
       Zasadą cyklu turniejowego Grand Prix – Elbląg 2012 jest to, że poza zwycięzcami każdego z turniejów kwalifikacyjnych finałową „16” Masters uzupełnią tenisiści, którzy zgromadzą we wszystkich turniejach największą liczbę punktów. Stąd też, każdy kolejny turniej otwiera także szanse udziału w finale dla tenisistów, którzy nie uczestniczyli jak na razie w turniejach.
       W obu poprzednich turniejach kwalifikacyjnych udział wzięło 21 tenisistów. Amatorzy tenisa ziemnego, zdobywając punkty rankingowe za uzyskane miejsce w turniejowej fazie, zmieniają każdorazowo bieżącą klasyfikację do Finału Masters.
       Po dwóch rozegranych turniejach, udział w finale Masters (wynikający z ilości zdobytych dotychczas punktów rankingowych), zapewnił sobie także Michał Zamłyński (Elbląg) - finalista 1. Turnieju i ćwierćfinalista 2. Bliscy udziału w finale są również: Marek Gutjar z Malborka – finalista 2. turnieju oraz Grudziński Sławomir, Zamłyński Mirosław i Januszewski Łukasz (wszyscy z Elbląga) a także Euzebiusz Kazubek z Braniewa, którzy dotarli do półfinałów. W rywalizacji turniejowej - do finałowej „16” - pozostało, więc jeszcze sporo miejsc, o które walczyć będą tenisiści w dwóch ostatnich turniejach kwalifikacyjnych.
       Zasady i szczegóły regulaminowe Grand Prix dostępne tutaj.
       Elbląskie Towarzystwo Tenisowe Olimpia, które jest organizatorem turniejowego cyklu, zaprasza amatorów tenisa ziemnego do udziału w 3. turnieju kwalifikacyjnym. Ostatni turniej - kończący cykl o Grand Prix – Elbląg 2012, odbędzie się 18 i 19 sierpnia.
      
      
Edward Pukin
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama